Mastürbasyon nasıl bırakılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son 2 yıldır her gün 1 ya da 2 kere malum işi yapıyorum ama bu beni kötü etkilemeye başladı. O yüzden bırakmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Not: Konu ciddidir.

Yapmadan önce naneli sabunu al iyice sür. O acıdan sonra herhalde bir daha başvurmazsın.

Enerjini ve ilgini başka yere kaydırmaya çalış. En önemlisi spor. Oyun. Gez dolaş. Arkadaşların olsun. Kitapla oku. Entelektüel kimliğini geliştir, dil öğren. O birikmiş enerjiyi başka yere kanalize et.

2 yıldır yapıyorsan zaten sıkıntı çok büyük. Mastürbasyonu nasıl bırakacağından ziyade bırakmak için sebepleri araştırmalısın. Dopamin ile alakalı sebepler veyahut sisli bir zihine sahip olma gibi şeyler. Bunları öğrenirsen otomatik olarak bırakmak istersin.

Son 2 yıldır her gün 1 ya da 2 kere malum işi yapıyorum ama bu beni kötü etkilemeye başladı. O yüzden bırakmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Spora başla, hobin edin ben spora başladığımdan beri haftada 1'e indirdim. Tamamen bırakılır mı bilmiyorum ama istersen azaltabilirsin iyi şanslar.

Bakmadan yapamıyorsan güvenli interneti açıp DNS'i otomatik alıp deneyebilirsin. Çoğu 18+ site açılmaz böylece. Yani tam olarak çok da etkili çözüm değil.

DNS için Yandex DNS'nin aile DNS'ini kullanırsan 18+ siteleri, görselleri engelliyor, arama sonuçları dahil.

Son düzenleme:
Günde 3 defa yapıyordum. Direk bıraktım. Hiç indirmedim bıraktım. 4 gün dayanabildim. Sonra 1 hafta ya kadar çıktı. Mağlum uygulamayı silmeyi dene. Aklıma giriyor, bi giriyim diyorum mobilden, uygulama yok diye uğraşamam diyip bıraktım.

Günde 3 defa yapıyordum. Direk bıraktım. Hiç indirmedim bıraktım. 4 gün dayanabildim. Sonra 1 hafta ya kadar çıktı. Mağlum uygulamayı silmeyi dene. Aklıma giriyor, bi giriyim diyorum mobilden, uygulama yok diye uğraşamam diyip bıraktım.
Tiktok mu hocam malum uygulama :D ben de 20 yaşındayım 6. sınıftan beri yani 13 yaşımdan beri her gün yapıyorum bir zararını görmedim ama yapmamak daha iyi tabiiki.

Bunun tek çözümü enerjiyi ve içinizdeki testosteron hormonunu farklı bir yere yoğunlaştırmak. Seks yapamayacağınıza göre spor yapabilirsiniz. Farkı o zaman anlarsınız. Zaten mastürbasyon yapmaya haliniz kalmaz. Canınız da istemez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı