Mastürbasyondan kurtulamamak

Eskiden günlük 7 8 defa yapıyordum şimdiyse neredeyse her ayda 1 yapıyorum. Eğer çocukluğunda yaşadığın bir travma veya kötü bir etki yoksa bırakabilirsin emin ol.
Bence eskiden yoğun bir işin yoktu ve şimdiyse çok yoğunsun yoksa her gün evde oturan işi gücü olmayan birisi her gün bile yapar.

Eskiden günlük 7 8 defa yapıyordum şimdiyse neredeyse her ayda 1 yapıyorum. Eğer çocukluğunda yaşadığın bir travma veya kötü bir etki yoksa bırakabilirsin emin ol.

Bırakması gereken ne tam olarak, uyuşturucu mu kullanıyor, ya da alkolik falan mı, insanlara saçma tavsiyeler vermeyin mastürbasyon kişinin kendini zararsız bir şekilde rahatlatmasıdır herhangi bir ilişkisi yoksa günün stresini böyle atabilir. Bu konuyu okuyan varsa utanılacak bir şey yok istediğin gibi devam et dostum.

Kardeşim bu yaşta çok sık yaptığının farkında olman çok güzel bir olay.
Ve kurtulmak tamamen senin elinde. Biz sadece sana önerilerde bulunabiliriz.
Nofap diye bir kelime duydun mu? Bu mastürbasyon ve p.rnografiden kurtulmak için etkili bir yöntem.
Kendine sürekli bunun çok zararlı olduğunu, seni depresyona sürüklediğini hatırlat çünkü yaşından dolayı normal olarak karşılansa bile her gün yapman pek iyi bir fikir değil. Ya birden bırakmalısın (şiddetle öneririm) ya da kademeli bırakırsın. Atıyorum haftada 7 kere yapıyorsun bir sonraki hafta 5'e sonra 3, 2, 1 diye düşür. En son 15 günde bire düşür falan.
Telegram kullanıyorsan nofap gruplarına rastlaman mümkün onlarla birlikte ilerlemek de seni motive edebilir.
Ben bunu bizzat deneyimledim YKS senemde ve gerçekten faydasını gördüm. Ders çalışmaya (ciddi manada ders çalışmaya) başlamamda etkisi çok büyük.
Kendime hedef belirledim ve Barış Özcan'ın "Zinciri Kırma" metodunu uyguladım: 100 kutucuk yaptım ve onları renklendirdim kendime hayali madalyalar oluşturdum kısacası Nofap'i bayağı oyunlaştırmış oldum. Oradaki ilerlemeyi günbegün takip edince zaten zinciri kırmak çok zor geliyor.
Bence her erkek en az 1 kere en az 90 gün mastürbasyondan uzak durmalı, durmak zorunda.
Kişisel gelişimin ilk ayağı bile sayılır.
Faydalarına gelince, ders çalışırken, spor yaparken, kızlarla konuşurken vs. performans artışı yakalarsın çünkü kendine çok ciddi bir meydan okuma başlattığın için çok ciddi öz güven artışı yakalarsın.

Bırakması gereken ne tam olarak, uyuşturucu mu kullanıyor, ya da alkolik falan mı, insanlara saçma tavsiyeler vermeyin mastürbasyon kişinin kendini zararsız bir şekilde rahatlatmasıdır herhangi bir ilişkisi yoksa günün stresini böyle atabilir. Bu konuyu okuyan varsa utanılacak bir şey yok istediğin gibi devam et dostum.

Asıl olay eylemin kendisi değil bu arada, bu yoruma da katılıyorum. Fakat bir yerden sonra yine çoğalıyor sıklık. Ama her gün yapmak da insanı uzun vadede psikolojik olarak yorar mesela. O yüzden bir kereliğine çok uzun süreliğine uzak durmak işe yarar diye düşünüyorum.
Ama +18 içerikleri izlemeyi tamamen bırakmak zorundayız beyler bunu çok uzun açıklamak isterdim de burada ban yeme ihtimalim var :D

Asıl olay eylemin kendisi değil bu arada, bu yoruma da katılıyorum. Fakat bir yerden sonra yine çoğalıyor sıklık. Ama her gün yapmak da insanı uzun vadede psikolojik olarak yorar mesela. O yüzden bir kereliğine çok uzun süreliğine uzak durmak işe yarar diye düşünüyorum.
Ama +18 içerikleri izlemeyi tamamen bırakmak zorundayız beyler bunu çok uzun açıklamak isterdim
NoFap yapay mastürbasyon doğal bir şey olabilir mi acaba?
Aslında insan olarak genlerimize kazınmış bir şey mi masturbasyon? Çünkü bakıyorum her gün mastürbasyon yapan hayvanlar da var ya da cinsel ilişki yapan falan. Eğer doğal ortamlarında bunları yaparak stres atıyorlarsa biz neden ağaçtan inip stresli bir hayatı tercih ettik? Çok tuhaf geliyor bunlar bana bazen.

Arkadaşlar merhaba. Adminler daha önceki konularımı kabul etmedi nedense. Kötü bir niyetim yok. Her neyse. Ben 14 yaşındayım, sporcuyum ama sporcuların haftada 1-2 yapması gerekirken ben kendime hakim olamıyorum, her antrenman öncesi gecede yapıyorum :( Nasıl kurtulabilirim? Başka şeylere yöneliyorum ama beynim yap diyor. Hayattan soğudum. Performansımı veremiyorum.

Benim daha kotu reis her gün yapıyorum ama ele degil istenkotu olan yani bu surterek yaptığım icin normal olana alismam lazm bir de ben bilmiyorum elle nasıl yapilir pecete falan kullan diyen var peceteyle napiyoruz mesela elle yapinca cikan seyi pecetnin ustune mi bo*alıyoruz anlamadım gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim daha kotu reis her gün yapıyorum ama ele degil istenkotu olan yani bu surterek yaptığım icin normal olana alismam lazm bir de ben bilmiyorum elle nasıl yapilir pecete falan kullan diyen var peceteyle napiyoruz mesela elle yapinca cikan seyi pecetnin ustune mi bo*alıyoruz anlamadım gitti.

Hocam sürtünerek yapmak zararlı diye biliyorum damarlar hasar alabiliyor, normal olarak yapmaya başlayın derim.

Ver adresini evine geleyim hocam beraber yapak karşılıklı.
🤣🤣🤣🤣

Nofap yapay mastürbasyon doğal bir şey olabilir mi acaba?
Aslında insan olarak genlerimize kazınmış bir şey mi masturbasyon? Çünkü bakıyorum her gün mastürbasyon yapan hayvanlar da var ya da cinsel ilişki yapan falan. Eğer doğal ortamlarında bunları yaparak stres atıyorlarsa biz neden ağaçtan inip stresli bir hayatı tercih ettik? Çok tuhaf geliyor bunlar bana bazen.

Evrim teorisine sadık olmayın hocam bizim atalarımız maymun olamaz :)

Geri
Yukarı