Mat ekran dizüstü tavsiyeleriniz ?

technomania

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar öncelikle şu anda kullanmakta olduğum laptopun özelliklerini size belirteyim.

• İntel Core i5 2430M 2.4 Ghz Turbo Boost ile 3.0 Ghz e çıkabiliyor.
  • 4 GB Ram ve Nvıdıa Geforce 540M 1 GB 128 Bit ekran kartına;
  • ve 500 GB 5400 RPM harddiske sahip.

Markası Asus K53SV SX581D klavyenin olduğu kısım alüminyum gövde hiçbir ısınma sıkıntısı yok şu anda piyasadaki oyunların hepsini orta ayarlarda oynayabiliyorum. Ve en önemlisi ısınma olmadığı için oyun haricinde kulağınızı dayamadığınız sürece en ufak ses duyamazsınız. Genel olarak laptoptan memnunum zaten alalı 2 yıl bile olmadı 20 ay falan oldu. Almadan önce 4-5 ay araştırma yapmıştım o yüzden memnunum. Fakat elimdeki laptopu ablama vereceğim. Kendime daha iyisini almayı düşünüyorum ama çok da bütçeyi zorlamayacağım. 1.600 - 1.700 maksimum bütçe. Yine bu fiyat aralığında alacağım laptop kendi laptopum aynı özelliklerde olur düye düşünüyorum üç aşağı beş yukarı. Ekran kartı daha iyi olabilir belki. Nvıdıa Geforce GT 645M veya 630M , 635M olabilir. Baktım laptoplara oradan biliyorum benim şu andaki kartımla çok bir farkı yok fakat yine de daha iyiler. Benim laptopdan tek sıkıntım parlak ekran olması. Dışarıda kullanırken yansıma yapmasını ve kozmetik olarak ekranı temizlemesi bile zor. Yine aynı şekilde ekranın arka kapağının ve ekranın yine çerçevesinin parlak olması ne kadar dikkat etsemde aşırı çiziliyor ve ışık altında gözüme parlıyor resmen ve sinir oluyorum. Benim düşündüğüm yine asus veya lenovo olabilir. Benim laptopun şu andaki üst modellerinde arka kapak ve çerçeveyi mat kullanmışlar o yüzden beğendim. Fakat ekran yine parlaktı tam hatırlamıyorum ama o yüzden lenovo z500 ler falan hoşuma gitti. Siz ne tavsiye edersiniz ? Lenovo kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa sevinirim ayrıca.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı