Mate 20 Lite ısınıyor

ViperEyes77

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar 2018'den beri Mate 20 Lite kullanıyorum Ghost screen sorunu olmuştu servisinde batarya ve ekranı değiştirdiler her neyse garantisi biteli 5 ay falan oldu telefonu günlük kullanırken sanki oyun oynuyormuşum gibi işlemci tarafı aşırı ısınıyor ve telefonumda 1 tane bile oyun yok Twitter'da ve Instagram'da gezerken bu ısınmalar oluyor hani sıcak havaların etkisi mi diyeceğim ama bu kadar ısınması imkansız telefonu aldığımdan beri format atmadım acaba hard reset atsam düzelir mi yoksa kirin 710'un kronik sorunu mu?

Mate 20 Lite çok ısınır evet. (Kullanıcı yorumları öyle.) İşlemci tarafı demişsiniz zaten, işlemci ısınıyor. Havalar da şu sıralar çok sıcak, etkisi var.
Sıcaktan dolayı telefon kullanımını etkileyen bir sorun oluşmuyorsa problem yok.

Kasım 2019 tarihinden Eylül 2020 tarihine kadar kullanmıştım. Sadece 4-5 saat PUBG Mobile oynadığımda aşırı ısınıyordu, diğer türlü bir ısınma yoktu.
Şu an kullanmıyorum ama düzenli güncelleme aldığının biliyorum belki de yazılımsal olarak bir sorun oluşmuş olabilir. Diğer kullanıcıları güncellemeden sonraki yorumlarına bir göz atabilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhabalar 2018'den beri Mate 20 Lite kullanıyorum Ghost screen sorunu olmuştu servisinde batarya ve ekranı değiştirdiler her neyse garantisi biteli 5 ay falan oldu telefonu günlük kullanırken sanki oyun oynuyormuşum gibi işlemci tarafı aşırı ısınıyor ve telefonumda 1 tane bile oyun yok Twitter'da ve Instagram'da gezerken bu ısınmalar oluyor hani sıcak havaların etkisi mi diyeceğim ama bu kadar ısınması imkansız telefonu aldığımdan beri format atmadım acaba hard reset atsam düzelir mi yoksa kirin 710'un kronik sorunu mu?
Bende de aynı telefon var bende de oluyor. Birde bu yüzden sürekli ekran parlaklığını kısıyor sinir oluyorum.

Mate 20 Lite çok ısınır evet. (kullanıcı yorumları öyle.) İşlemci tarafı demişsiniz zaten, işlemci ısınıyor. Havalar da şu sıralar çok sıcak, etkisi var.
Sıcaktan dolayı telefon kullanımını etkileyen bir sorun oluşmuyorsa problem yok.

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlasam telefonda bir rahatlama olur mu yoksa gerek yok mu?
Bende de aynı telefon var bende de oluyor. Bir de bu yüzden sürekli ekran parlaklığını kısıyor sinir oluyorum.

Otomatik ekran parlaklığnı kapatabilirsin.

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlasam telefonda bir rahatlama olur mu yoksa gerek yok mu?

Otomatik ekran parlaklığnı kapatabilirsin.
Otomatik parlaklığı kapatmak işe yaramıyor. Isındığı için otomatik kısıyor. Format atmakta fayda etmiyor. Bence güncellemeden ısınma sorunu oldu. Yaz sıcakları da devreye girince daha da arttı. Bir kaç ay önce böyle olmuyordu. Bu arada benimde ekran değişti ghost screen yüzünden.

Geri
Yukarı