Çözüldü Mate ortamına global menü kurulumu nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gnuginar

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Global menü kurmak istiyorum. İnternette biraz araştırma yaptım. Fakat eski tarihli oldukları için hata verdiler. Ben bu menüyü Linux Mint Mate ortamına nasıl kurarım?

Çözüm
Şu komutla kurmayı denersin. Sonra MATE panele, "Global Application Menu" gerecini eklersin. Son olarak oturumu kapatıp açacaksın.

Kod:
apt install appmenu-gtk-module-common appmenu-gtk2-module appmenu-gtk3-module vala-panel-appmenu mate-applet-appmenu

Düzenleme: Ek paket eklendi.
Arkadaşlar merhaba. Global menü kurmak istiyorum. İnternette biraz araştırma yaptım. Fakat eski tarihli oldukları için hata verdiler. Ben bu menüyü Linux Mint Mate ortamına nasıl kurarım?
Global menu dediginiz seyi tanimlar misiniz?

Biraz arastirma yaptim, DE'ler ile pek ic ice degilim. Pek bir sey bulamadim.

Şu komutla kurmayı denersin. Sonra MATE panele, "Global Application Menu" gerecini eklersin. Son olarak oturumu kapatıp açacaksın.

Kod:
apt install appmenu-gtk-module-common appmenu-gtk2-module appmenu-gtk3-module vala-panel-appmenu mate-applet-appmenu

Düzenleme: Ek paket eklendi.

Son düzenleme:
Çözüm

Kod:
apt install appmenu-gtk-module-common appmenu-gtk2-module appmenu-gtk3-module vala-panel-appmenu
Kurdum hocam. Fakat eklemek istediğimde çıkmıyor.
Ekran Görüntüsü 2022-01-24 20-06-55.png

@OzgunP Dediğinizi yaptım ve kuruldu. Fakat üstteki ayıracı nasıl kaldırabilirim? Çok çirkin duruyor. Kaldırıp sıkışık menü koymak istiyorum. Kısacası bu paneli nasıl düzenleyeceğim?
Ekran Görüntüsü 2022-01-24 20-37-12.png

Onun panelle bir alakası yok sanırım, gereçle ilgili bir durum, yani bahsettiğin üç nokta olarak görünen kısım panele eklenmiş bir ayraç değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı