Matebook 13 Premiere Pro nasıldır?

Bütçe
7000

jacob19

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba
https://www.hepsiburada.com/huawei-matebook-13-amd-ryzen-7-3700u-16gb-512gb-ssd-windows-10-home-13-qhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000FPPMP?magaza=Huawei+Türkiye&url_src=and-product-detail
7K civarı hem okul işlerimi görecek hem de Premiere Pro, After Effects gibi uygulamaları editleyebileceğim PC arıyorum. Matebook 13 gözüme takildi RAM'i yüksek ve işlemci fena değil denilecek düzeyde. Gaming laptop tarzi PC aramıyorum daha çok ufak kolay taşınabilir bir şey bakıyorum. Ayrıca CS:GO Valorant tarzi oyunlar da oynamak istiyorum (çok fazla beklentim olmadan) siz neler önerirsiniz? Kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandım daha önce ben de matebook serisinden ve memnun kaldım. Hele ki böylesini öneririm. Güçlü bir bilgisayar olacaktır.

Arkadaşlar merhaba
https://www.hepsiburada.com/huawei-matebook-13-amd-ryzen-7-3700u-16gb-512gb-ssd-windows-10-home-13-qhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000FPPMP?magaza=Huawei+Türkiye&url_src=and-product-detail
7K civarı hem okul işlerimi görecek hem de Premiere Pro, After Effects gibi uygulamaları editleyebileceğim PC arıyorum. Matebook 13 gözüme takildi RAM'i yüksek ve işlemci fena değil denilecek düzeyde. Gaming laptop tarzi PC aramıyorum daha çok ufak kolay taşınabilir bir şey bakıyorum. Ayrıca CS:GO Valorant tarzi oyunlar da oynamak istiyorum (çok fazla beklentim olmadan) siz neler önerirsiniz? Kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim :)

Bu laptop gayet güzel lakin işlemcisi seni biraz üzebilir hem 3. nesil bir işlemci hem de U serisinden onun dışında RAM ve SSD çok iyi RAM'lar de 16 GB MHz biraz düşük kalmış 2400 olarak. Extra Windows 10 orijinal halde geliyor bunun değeride ortalama 1000TL civarında kendi sitesinden orijinal halinden alınca. Sonuç olarak alsan seni fazla üzmez ama işlemci bir tık düşük kalmış daha iyi işlemci alsan o zaman 8 GB RAM 256 GB SSD FreeDOS gibi özellikler göreceksin. Yani bir yerlerden feragat edeceksin ve işlemci bu fiyata yükselecek tercih senin.

Uzun pil ömrü aramıyorsanız ve render alma planlarınız varsa neden U serisi işlemcili bir şey bakıyorsunuz ki? H işlemcili bir model bakmaya çalışın. İçinde Windows olması gereksiz fiyat artırır haberiniz olsun.

İşlemci olarak AMD 4600H gerçekten güçlü bir işlemci.
FreeDOS almak çok daha mantıklı. Bu modellerin FreeDOS'unu araştırırsanız çok daha iyi olur. Huawei genelde Windows olarak satılır ama gene de FreeDOS olarak da bulmak mümkün.
Daha iyi bir işlemcili bir şey bulabilirsin. Windows kurulu olmasına gerek yok bence ciddi bir fiyat farkı oluyor.
https://www.hepsiburada.com/dell-vo...b1135f82n-p-HBCV00000B8P9J?magaza=Hepsiburada bu daha mantıklı olur.

Özellikleri güzel ama kasa kalitesi bana pek iyi gelmedi.

Daha iyi bir işlemcili bir şey bulabilirsin. Windows kurulu olmasına gerek yok bence ciddi bir fiyat farkı oluyor.
https://www.hepsiburada.com/dell-vo...b1135f82n-p-HBCV00000B8P9J?magaza=Hepsiburada bu daha mantıklı olur.
Teşekkür ederim. Bu attığın ile Huawei arasinda ne gibi farklar var? İşlemci olarak daha iyi değil mi?
Kullandım daha önce ben de matebook serisinden ve memnun kaldım. Hele ki böylesini öneririm. Güçlü bir bilgisayar olacaktır.
Hangisini kullandınız? Ve oyun performansı nasıldı
Bu laptop gayet güzel lakin işlemcisi seni biraz üzebilir hem 3. nesil bir işlemci hem de U serisinden onun dışında RAM ve SSD çok iyi RAM'lar de 16 GB MHz biraz düşük kalmış 2400 olarak. Extra Windows 10 orijinal halde geliyor bunun değeride ortalama 1000TL civarında kendi sitesinden orijinal halinden alınca. Sonuç olarak alsan seni fazla üzmez ama işlemci bir tık düşük kalmış daha iyi işlemci alsan o zaman 8 GB RAM 256 GB SSD FreeDOS gibi özellikler göreceksin. Yani bir yerlerden feragat edeceksin ve işlemci bu fiyata yükselecek tercih senin.
Huawei Matebook 14 AMD Ryzen 5 4600H 8GB Ram 256GB SSD 14" FHD Notebook - Trendyol bu pc var H serisi olarak. Ram ve gbi daha düşük hangisi performans olarak daha mantıklı olur?

Son düzenleme:

Şu an özellik olarak en mantıklı bu fiyat performans açısından ama kasa olarak bilmiyorum ısınma menteşe vs. sorunları çıkar mı uzun kullanım sonucu. Hem işlemcisi iyi hem de MX330 ekran kartı var bu da fena değil Ubuntu ile geliyor sevmesseniz format atıp Windows kurarsınız.
Yalnız Huawei'de 2K ekran olarak geliyor bu da çözünürlük olarak çok büyük bir fark. Eğer çok oyun oynamam diyorsanız Huawei alabilirsiniz ama işlemci tarafından tatmin etmeyebilir(aslında fena değil). AMD R7 4600H işlemcisini alırsanız depolama düşücektir 256 GB ve ciddi bir sıkıntı eğer program ve oyun indircekseniz size ortalama 200GB net bir SSD kapasistesi kalır RAM de aynı şekide 8 GB düşer bu yüzden yüksek işlemcili olan laptopu tercih etmek pek de iyi değil işlemcisi yükselse bile diğer özelliklerden bayağı bir kayıp olacaktır. Hepsini toparlamak gerekirse Dell iyi markadır ama o kasaya bakmak lazım ısınma vs. sorunları olur mu diye Huawei de alınabilir.

Şu anki fiyatla ben açıkçası alsam Huawei alırdım neden diye sorarsanız ortlama bir işlemci iyi bir kapasiste 512 GB 256 GB'ta göre çok daha iyi ve 16 GB RAM diğer laptoplardan farklı olarak da 2K çözünürlükte geliyor. Ayrıca kasa kalitesi falan iyi. En son olarak Windows 10 orijinal kurulmuş halde geliyor ki şu an Windows 10 kendi orijinal fiyatı 1300TL.

TN ekran.
Ayrıca 1080p 8 GB RAM 256 GB hafıza. İşlemci olarak çok büyük fark yok AMD 3700U ile.
Huawei de 2K ve IPS panel var ve 16 GB RAM ve 512 GB SSD. Sırf MSI diye. Bu fiyata bence Huawei daha mantıklı. Huawei'de Windows 10 da var.
Bu laptopu alacaksanız şöyle mantıklı olur: İleride 8 GB RAM daha ekleyip hafızayı artırım diyorsanız alın ama ben bu işlere girmem diyorsanız mantıklı değil çünkü şu anki bir oyun veya programlar en az 10GB ve fazla RAM tüketiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı