Matebook 2020 satıp Macbook 13 M1 almak

EM-PLEH

Centipat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, 7 ay önce aldığım Huawei Matebook 13 2020 model laptopumu satıp daha önce hiç kullanmadığım Mac sistemine geçiş yapma fikri sürekli aklımda ve şeytan dürtüyor. Yeni M1 işlemcinin çok güçlü olduğu ve hatta i7'lerden bile iyi olduğu söyleniyor. Açıkçası bu konuda pek bir bilgim yok. AutoCAD, SolidWorks, ansys, Siemens nx, Matlab gibi programları kullanıyorum ve elimdeki laptop işimi görüyor açıkçası, o yüzden size danışmak istedim.

Laptopumun özellikleri:
  • 13 inç 2K ekran.
  • MX 250 ekran kartı.
  • 8 GB DDR4 3200 MHz RAM.
  • i5 10210u.
  • 500 GB M.2 SSD 3500 okuma 3000 yazma.
  • Parmak izi okuması.

Yeni M1 işlemcinin çok güçlü olduğu ve hatta i7'lerden bile iyi olduğu söyleniyor.
R5 4600H bile 10750H ile 10875H arasında ve M1 kendi desteği olan programlarda R9 4900H'ı çoklu çekirdekte çok rahat geçiyor. Tekli çekirdekteyse R9 4900H'tan çok daha güçlü olan masaüstü işlemcisi R9 5950X'i geçiyor.

Kendi Matebook 14 2020 AMD'mi satışa koydum satıp alacağım kendim M1. Bence kesinlikle değer.
AutoCAD, SolidWorks, ansys, Siemens nx, Matlab gibi programları kullanıyorum ve elimdeki laptop işimi görüyor açıkçası, o yüzden size danışmak istedim.
AutoCAD dışında bir bilgim yok ancak elinizde MX250 var. Gerçi M1'in grafik birimi yer yer 1050 Ti gücüne dahi çıkıyor. Yer yer 1050'nin az gerisinde kalıyor. AutoCAD'i Paint çalıştırır gibi çalıştırır. Şu anki cihazınız aynı şekilde rahat çalıştıracaktır.

R5 4600H bile 10750H ile 10875H arasında ve M1 kendi desteği olan programlarda R9 4900H'ı çoklu çekirdekte çok rahat geçiyor. Tekli çekirdekteyse R9 4900H'tan çok daha güçlü olan masaüstü işlemcisi R9 5950X'i geçiyor.

Kendi Matebook 14 2020 AMD'mi satışa koydum satıp alacağım kendim M1. Bence kesinlikle değer.

AutoCAD dışında bir bilgim yok ancak elinizde MX250 var. Gerçi M1'in grafik birimi yer yer 1050 Ti gücüne dahi çıkıyor. Yer yer 1050'nin az gerisinde kalıyor. AutoCAD'i Paint çalıştırır gibi çalıştırır. Şu anki cihazınız aynı şekilde rahat çalıştıracaktır.
Daha önce hiç Mac sistem kullanmadım hatta hiç iphone bile kullanmadım, sıkıntı çeker miyim? Veya steamden şuan ki laptopumdan oyun oynayabiliyorum forzar 4 ve dayz bu oyunları onda da oynayabilir miyim?

Daha önce hiç Mac sistem kullanmadım hatta hiç iPhone bile kullanmadım, sıkıntı çeker miyim?
Alışmanız lazım. Bence daha güzel ancak kişiden kişiye değişir.
Steamden şu anki laptopumdan oyun oynayabiliyorum Forza 4 ve DayZ bu oyunları onda da oynayabilir miyim?
Steam üzerinden oyunun Macintosh uyumlu olup olmadığına bakabilirsiniz. Uyumluysa hemen hemen aynı performansı alırsınız oyun konusunda. Çoğu oyun Macintosh desteklemiyor ancak.

Yeni konular

Geri
Yukarı