Matebook D15 Intel Core i5 1135G7 16 GB vs. Matebook D16 Ryzen 5 4600H 16 GB

Huawei'in sitesinde 8 GB'lik versiyonu mevcut ama 16 GB versiyon stokta yok olarak gözüküyor. Trendyol ve yanlış hatırlamıyorsam N11 de 16 GB versiyonu var ve satıcı ismi Huawei. Biraz garip bir durum.

Ama Ryzen'in güç tüketimi 45W Intel'in 15W hocam Ryzen daha fazla güç çekmez mi? Yanlışım varsa düzeltin.

Evet ama 16 inç laptoplarda batarya daha büyük oluyor, bir de inceleyin 15 Watt'lık işlemcileri patates oluyor, üstelik AMD 45'i aşmıyor ama, tarayıcı açsan 30 olur Intel, çünkü 14 nm performans/verimlilik olarak çok uzak, aynı işi yaparsan Intel batarya ve ısınma canavarı oluyor. Ama aynı ağır işi AMD de yaosan hem çok daha hızlı yaparsın hem de pek sıkıntı çekmezsin.
Huawei'in sitesinde 8 GB'lik versiyonu mevcut ama 16 GB versiyon stokta yok olarak gözüküyor. Trendyol ve yanlış hatırlamıyorsam N11 de 16 GB versiyonu var ve satıcı ismi Huawei. Biraz garip bir durum.
Ürünleri bölüyorlar, şu kadarı Huawei.com şu kadar hepsiburada gibi, bide dikkat et sen istersen 16 yı gidip alabiliyorsun yine, ama Huaweishop tan alıcam dersen aynı paraya hatta daha pahalıya 8 ram i satıyor.

Evet ama 16 inç laptoplarda batarya daha büyük oluyor, bir de inceleyin 15 Watt'lık işlemcileri patates oluyor, üstelik AMD 45'i aşmıyor ama, tarayıcı açsan 30 olur Intel, çünkü 14 nm performans/verimlilik olarak çok uzak, aynı işi yaparsan Intel batarya ve ısınma canavarı oluyor. Ama aynı ağır işi AMD de yaosan hem çok daha hızlı yaparsın hem de pek sıkıntı çekmezsin.

Ürünleri bölüyorlar, şu kadarı Huawei.com şu kadar Hepsiburada gibi, bir de dikkat et sen istersen 16'yı gidip alabiliyorsun yine, ama huaweishoptan alacağım dersen aynı paraya hatta daha pahalıya 8 RAM'i satıyor.

Huawei shop tam tersi ucuz sürekli kupon ve indirim oluyor.

Arkadaşlar D16 16 GB versiyonunu aldım elime bugün ulaştı. Cidden adamlar bu işi yapmış dedim elime alınca laptopu ve oldukça hızlı. Alacak olanlara şiddetle tavsiye ederim.

arkadaşlar bana hediye geldi bu laptop (matebook d16) 16 gb versiyonu elimde de dell 7577 8 gb var. henüz paketini falan açmadım duruyor. şimdi birini elimden çıkarmam gerekiyor ama hangisi karar veremiyorum. matebook sıfır olduğu için aklımda 8 bin gibi bir fiyat var. ancak dell için fiyat belirlemek de çok zor. ama her türlü 8 binden daha ucuz olacak. oyun falan oynamam kolay kolay, ikisi de işimi görür. taşıma vs de dert değil benim için. ikisinde de aynı işi yapacağım birkaç çizim programı, office, zoom, chrome. ne demeye oyun bilgisayarı aldım bilmiyorum ama kıyamıyorum da sıfır gibi. sizce hangisini satmak daha mantıklı? matebooku satmak da daha kolay olacak kutulu vs, sık sık stoğu biten bir ürün. siz olsanız ne yapardınız? matebook çok da güzel, vazgeçemiyorum da
edit: matebook d16

Ürünün pil ömrü ve fan sesi durumu nasıl?

Ürün çok sessiz çalışıyor oyunlara girince falan fan açılıyor fan sesi çok fazla değil cihazda 2 adet fan oldluğu için çıkardığı ses çok makul. Pil konusunda ise cihazın çeşitli güç modları bulunuyor ihtiyacınıza göre ayarlayabiliyorsunuz. Güç tasarrufu modunda 10 saati çok rahat götürüyor. Henüzlaptopu sürekli yüksek performansta çalıştırmadığım için bilemiyorum ama en yüksek performans modunda 4 saati rahat çıkarır diye düşünüyorum.
Arkadaşlar bana hediye geldi bu laptop (Matebook D16) 16 GB versiyonu elimde de Dell 7577 8 GB var. Henüz paketini falan açmadım duruyor. Şimdi birini elimden çıkarmam gerekiyor ama hangisi karar veremiyorum. Matebook sıfır olduğu için aklımda 8 bin gibi bir fiyat var. Ancak Dell için fiyat belirlemek de çok zor. Ama her türlü 8 binden daha ucuz olacak. Oyun falan oynamam kolay kolay, ikisi de işimi görür. Taşıma vs de dert değil benim için. İkisinde de aynı işi yapacağım birkaç çizim programı, Office, Zoom, Chrome. Ne demeye oyun bilgisayarı aldım bilmiyorum ama kıyamıyorum da sıfır gibi. Sizce hangisini satmak daha mantıklı? Matebook'u satmak da daha kolay olacak kutulu vs, sık sık stoğu biten bir ürün. Siz olsanız ne yapardınız? Matebook çok da güzel, vazgeçemiyorum da.
Edit: Matebook D16.

Oyun oynamam diyorsan bence Matebook hem yüksek pil ömrü çerçevesiz ekran tasarımı ve tamamen alüminyum kasası Premium his veriyor. Klavyesinin ve touchpad in hissiyatı da oldukça kaliteli olduğunu hissettiriyor. Ama laptopun eksi yanı içinde bir ekran kartı yok o yüzden yüksek grafik isteyen oyunları açmayacaktır, ben CS:GO ETS 2 gibi oyunları dahili grafik birimiyle rahatlıkla oynuyorum. Yani kısaca özetlemek gerekirse iş odaklı taşınabilir ve pili uzun süre dayanan bir cihaz istiyorsan Matebook'u kullan, ama yok oyun da oynamak istiyorum pili önemli değil diyorsan Dell cihazda kalabilirsin sana kalmış.

NOT: Dell bilgisayarının özelliklerini tam olarak bilmiyorum matebook önerisi için kendimden yola çıkarak örnek verdim çünkü ben de seninle benzer işleri yapmak için kullanıyorum laptopu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı