Matematiğe doğru çalışıyor muyum?

xCheesy99

Decipat
Makaleler
2
Yer
Sweet Home Alabama
Kitaptan çözümü olan bir 30-40 soruyu defterime geçirdim ve çözmeye çalıştım çözemediklerimi biraz kopya çekerek çözdüm sonra formülleri okudum kitaptan konuları da okudum böyle çalışmak mantıklı mı yoksa vakit mi kaybettim?

Bazen soruları yardım alarak çözebilirsin, bilmedigin konularda bu şekilde çalışmak sana bilgi ve deneyim kazandıracaktır lakin bu şekilde soru çözerken sakın kendini ben artık bu işi çözdüm diye kandırma ve bu bakma işini bir süre sonra bırak, alışkanlık haline gelmesin. Matematik bol tekrar gerektiren bir ders, ne kadar çok soru çözersen senin için o kadar iyi olur. Sınava hazırlanıyorsan eğer bolca soru bankası bitirmen gerek. Ben mesela DGS sınavı için hazırlandım 2019 yılında, abartmıyorum bir çuval kitap elimden geçti, hepsini tamamen çözmedim ama her sayfasında baktım ve her sayfasında kalem oynattım. İşin özü bol tekrar, tabii birazda mantıgını soru çözüm yöntemleriyle birleştirirsen zamandanda kazanırsın.

Kitaptan çözümü olan bir 30-40 soruyu defterime geçirdim ve çözmeye çalıştım çözemediklerimi biraz kopya çekerek çözdüm sonra formülleri okudum kitaptan konuları da okudum böyle çalışmak mantıklı mı yoksa vakit mi kaybettim?
İlk konuyu ve kurallarını öğrenin daha sonra en az o konudan 200 tane soru çözün. Ben böyle çok verim aldım, size tavsiyemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı