Matematiğe kafam basmıyor

sasi

Hectopat
Küçüklükten beri matematik konusunda her zaman çok takıldım sorularda her zaman bir anda şimdi ne yapacağım a bağlıyorum belirli bir konu değil her zaman böyleydim sizin vereceğiniz bir tavsiye var m? Ve çalışmamazlıktan kaynaklanan bir sorun da değil yani belirtmiş olayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hoca faktörü önemliydi. Lise 2' ye kadar matematiğe hiç çalışmadım, güzel ders anlatan, ilgili hoca gelince 99 aldım. Lise 3' te hoca değişti, bir daha bakmadım. Bence matematiği sevmenin tek yolu hocadan kaynaklı. Özel hoca tutmanı öneririm eğer durumun iyiyse.

Küçüklükten beri matematik konusunda her zaman çok takıldım sorularda her zaman bir anda şimdi ne yapacağım a bağlıyorum belirli bir konu değil her zaman böyleydim sizin vereceğiniz bir tavsiye var m? Ve çalışmamazlıktan kaynaklanan bir sorun da değil yani belirtmiş olayım.
Merhaba, Temelin sağlam değilse temel için bir kaynak alıp onu çözmelisin ve şunu bil bu iş 1 haftada olacak iş değil sabır istiyor.

Hoca faktörü önemliydi. Lise 2'ye kadar matematiğe hiç çalışmadım, güzel ders anlatan, ilgili hoca gelince 99 aldım. Lise 3'te hoca değişti, bir daha bakmadım. Bence matematiği sevmenin tek yolu hocadan kaynaklı. Özel hoca tutmanı öneririm eğer durumun iyiyse.

Hayır öyle şeyleri sevmiyorum hem para verip hem de o paraya değsin diye dersi anlamanın stresi ile ders anlayamam.

hem para verip hem de o paraya değsin diye dersi anlamanın stresi ile ders anlayamam.
Durumu iyi olan parayı dert etmez ama stres konusunda haklısın. Böyle düşünmen normal ama eğer karşına iyi bir hoca gelirse motivasyonuna ciddi etki ediyor.

Başka derslerine çalış, matematikte çok iyi olmak zorunda değilsin.
Üniversite sınavında güzel bir üniversite kazanmak için bence birazda olsa zorundayız. Ama ben ülkenin en köşesinde ıssız, o üniversiteyi bitirince iş bulamayacağı ve adı bile duyulmamış bir üniversiteye gitmeyi şahsen tercih etmem.

Üniversite sınavında güzel bir üniversite kazanmak için bence biraz da olsa zorundayız. Ama ben ülkenin en köşesinde ıssız, o üniversiteyi bitirince iş bulamayacağı ve adı bile duyulmamış bir üniversiteye gitmeyi şahsen tercih etmem.

İyi üniversiteye gitmek istediğini söylemedi.

Geri
Yukarı