Matematiğe kafam basmıyor

@Tc_hamza yanlış yönlendirme yapmazsanız sevinirim. Bu sınav sisteminde matematik yapamadan iyi bir sıralama yapamazsınız.
@sasi kardeşim daha adamakıllı çalışmamışsın ki. Sence de kafanın basmaması normal değil mi? Düzgün çalıştığında gerçekten bana hak vereceksin.

Ne kadar ortak yönümüz var hocam.

1653416559594.png

Lise 2'ye kadar matematikten anladığım tek şey dört işlemdi. O zamana kadar matematik ben de bir tabu olmuştu. Lise 2'de derslere çalışmaya karar verdiğimde matematiğin en temel konularını bilmediğimi gördüm. Temel aksiyomları halledince matematiğin aslında o kadar da zor olmadığını fark ettim. Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak şu an en zevk aldığım ve başarılı olduğum derslerden biri diferansiyel denklemlerdir. Böyle olacağı lise 2'de bana imkansız bir şey olarak görünürdü. Lise matematiğinde hatta mühendislik matematiğinde de zor olan bir şey yok. Ortalama zekaya sahip bir insan çalışarak çok rahatlıkla bunları yapar. Zor olan matematiği görmek istiyorsan dünyaca ünlü akademisyenlerin yayınlarına bakabilirsin. 100 sayfalık makalelerle ıspatlanan teoremler var. Bu makaleye denk bir şey yazbilmeyi bırak anlaması bile oldukça güç.

Lise 2'ye kadar matematikten anladığım tek şey dört işlemdi. O zamana kadar matematik ben de bir tabu olmuştu. Lise 2'de derslere çalışmaya karar verdiğimde matematiğin en temel konularını bilmediğimi gördüm. Temel aksiyomları halledince matematiğin aslında o kadar da zor olmadığını fark ettim. Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak şu an en zevk aldığım ve başarılı olduğum derslerden biri diferansiyel denklemlerdir. Böyle olacağı lise 2'de bana imkansız bir şey olarak görünürdü. Lise matematiğinde hatta mühendislik matematiğinde de zor olan bir şey yok. Ortalama zekaya sahip bir insan çalışarak çok rahatlıkla bunları yapar. Zor olan matematiği görmek istiyorsan dünyaca ünlü akademisyenlerin yayınlarına bakabilirsin. 100 sayfalık makalelerle ıspatlanan teoremler var. Bu makaleye denk bir şey yazbilmeyi bırak anlaması bile oldukça güç.

Çevrem beni her zaman makine mühendisliği uçak mühendisi ol filan diyor ama ben daha çok denizaltı araçları ve denizlere karşı küçüklükten beri yoğun ilgim var belki o alanlarda kendime uygun bir şeyler bulabilirim bir zaman bakmam lazım o taraflara.

Çevrem beni her zaman makine mühendisliği uçak mühendisi ol filan diyor ama ben daha çok denizaltı araçları ve denizlere karşı küçüklükten beri yoğun ilgim var belki o alanlarda kendime uygun bir şeyler bulabilirim bir zaman bakmam lazım o taraflara.
Khanacademy sıfırdan başlayıp tüm dersleri sabredip izle ve hiç bir soruyu atlamadan yap. Anlayamazsan, yazın özel olarak da ücretsiz yardım edebilirim.

Küçüklükten beri matematik konusunda her zaman çok takıldım sorularda her zaman bir anda şimdi ne yapacağım a bağlıyorum belirli bir konu değil her zaman böyleydim sizin vereceğiniz bir tavsiye var m? Ve çalışmamazlıktan kaynaklanan bir sorun da değil yani belirtmiş olayım.
Ben ezelden beri matematikten anlamıyorum. Sizin gibiyim. Çalışsam bile anlamıyorum. Bakıyorum bakıyorum, eviriyorum çeviriyorum yok. Zerre anlamıyorum. 1.dönem matematik sınavından 10 aldım hatta bilenler bilir. Ben kendimi çözdüm. Sayısalı hiç yapamıyorum, rezaletim. Artık ağırlığı sözele vereceğim. Sayısal olmuyor, bari sözeli geliştireyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı