Matematiğe kitaptan çalışmak doğru mu?

22K bandında bir bölüm, tabiri caizse "köpek" gibi çalışmak gerekiyor o yüzden bütün dikkatini matematiğe vermeni tavsiye ederim ben. Elindeki 2 kitabı bitirip ardından 345 TYT matematik ve 3D TYT matematik çözüp denemeye geçersen en azından matematik adına en kötü 20 yaparsın. Geometri ile de cilayı yaparsan 30 35 bandına yükselebilirsin. Sorun olursa cevaplayabilirim. 2021 tayfadandım🙂

Evet bayağı çok çalışmak gerek.

@Silinen üye, nasıl çözüldüğünü anlaman daha doğru olur. Kısacası temel konuları öğren.

Çok teşekkür ederim. İstediğim bölüm durumuma göre bayağı zor ve üstelik OBP de beni geriye atacak ama kendime güveniyorum.
@Silinen üye, 2 sene içerisinde halledersin. Yeter ki sürekli çalış, hiç bırakmamaya çalış.

Teşekkür ederim asla pes etmeyeceğim.

22K bandında bir bölüm, tabiri caizse "köpek" gibi çalışmak gerekiyor o yüzden bütün dikkatini matematiğe vermeni tavsiye ederim ben. Elindeki 2 kitabı bitirip ardından 345 TYT Matematik ve 3D TYT Matematik çözüp denemeye geçersen en azından Matematik adına en kötü 20 yaparsın. Geometri ile de cilayı yaparsan 30 35 bandına yükselebilirsin. Sorun olursa cevaplayabilirim. 2021 Tayfadandım🙂
AYT FKB kısmı Matematik kısmından daha zor bence.

Bu arada bu sene sadece matematik kasıp Yks ye girmeni tavsiye ederim. Hiç olmazsa 135 dakika matematik bile çözebilirsin en azından kendini, sınav anını gör.
AYT FKB kısmı Matematik kısmından daha zor bence.
AYT Fizik zaten yapılmıyor çok riskli bir ders ama çalışırsa Kimya Biyoloji direkt fullenebilecek dersler.

Bu arada bu sene sadece matematik kasıp Yks ye girmeni tavsiye ederim. Hiç olmazsa 135 dakika matematik bile çözebilirsin en azından kendini, sınav anını gör.

AYT Fizik zaten yapılmıyor çok riskli bir ders ama çalışırsa Kimya Biyoloji direkt fullenebilecek dersler.
Kimya da kısmen Fizik gibi ama, formüllerle sonucu bulabilirsin. Ama biyoloji salt ezbere dayalı.

Kimya da kısmen Fizik gibi ama, formüllerle sonucu bulabilirsin. Ama biyoloji salt ezbere dayalı.
Kimya da yorum olmadığı için formülle sonucu rahat bulabiliyorsun ama fizikte işin içine yorum girdimi karışıyor, biyoloji gerçekten ağır ezber ama Ayt adına Solunum fotosentez, bitki ezberlense diğerleri çok daha rahat yapılabiliyor.

Kimya da yorum olmadığı için formülle sonucu rahat bulabiliyorsun ama fizikte işin içine yorum girdimi karışıyor, biyoloji gerçekten ağır ezber ama Ayt adına Solunum fotosentez, bitki ezberlense diğerleri çok daha rahat yapılabiliyor.
Evet, Fizikte çok sağlam formül üstüne yorum yapmak gerek ama Biyolojide 11.sınıfın yaklaşık 6-7 tane sistemi ezberlemek gerekiyor, o da çok zor gibi gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı