Matematiğe nasıl çalışılır?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, YKS 2022 tayfasındanım. Sözelim fena değildir, AYT sözel girerek "çizgi film ve animasyon"a girmek istiyorum ve aşağı yukarı 350.000 puana ihtiyacım var. Fakat... Ortaokuldan beri matematikte zorlanıyordum, bu zorlanma Lise'de korkunç arttı. Denemelerde Türkçe'den 20-25 doğru yaparken, Matematik'ten 2 doğru yapıyorum.

TYT Matematiğe nasıl çalışmam gerekiyor?

Forumda uzun zamandır varım ve bu tip sorulara saçma sapan cevaplar verecek kişilerin illa olacağına eminim. Bir mucize beklemiyorum, sadece deneyimlerinizi paylaşmanızı istiyorum.

Soru kalıplarını görmeye çalış. Genelde TYT'de hep aynı kalıpta soru soruyorlar. Ben de 2022'de YKS'ye gireceğim fakat TYT matematik netim 28 civarında, Tıp için en kötü 35-36'ya çıkartmam gerekiyor. 😔

Sıfırdan YouTube'dan çalışman gerek veya herhangi bir kuruma yazılmalısın. TYT konularını ve kalıp sorularını öğrendikten sonra tek kalan şey sürekli deneme çözmek. Zaten TYT okuma-anlama olduğu için Türkçen de iyiyse zorlanmadan yapabilirsin ama vaktin kısıtlı.

Dershane hocalarının önerilerini tamamen yap ve eksik olduğun konuları hocalar dan tekrar dan özellikle sana özel anlatmasını iste. 9 ve 10. sınıf temelin yoksa bu sene biraz zor gibi duruyor.

9'da dersten geçerek sorun yaşamamıştım fakat 10'da sıfır çektiğim oldu. :/
Önerim bu sene eksik olduğun 9 ya da 10. sınıf konularını bitirip seneye girmen. Zaten 12. sınıftan başlayarak kazanmak çok zor üstüne temel eksikliği gelince baya sıkıntı çekersin. Ama şunu unutma sadece 1 senen 40-50 yıllık mesleğinden önemli değil. Duruma göre bu 2 bile olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı