Matematiğe zekam yetmiyor

Emir Usta

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar bu sene LGS'ye gireceğim ve her gün bilgisayar oynuyorum. Bu yüzden LGS'ye çalışamıyorum istiyorum ama bilgisayarı bir türlü bırakamıyorum ve bir de bir ara çalıştığımda matematiği dinlediğim halde anlamıyorum. Sanki beyinsizim bana bir yardım edin bana bir tavsiye verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bu psikolojiyle kendini avutmaya devam edersen maalesef o sınava hiç çalışamazsın. Etrafında bulunan her şeyi bir kenara bırak, etrafında bulunan kişilerden seni rahatsız etmemelerini iste ve kendini hazır hissettiğinde 30 ila 50 dakika arası videolar izle, izledikten sonra en az 30 soru çöz. Böyle böyle bu sayılar yükselecek zaten, geleceğin konusunda sınavların bir etken olduğunu da sakın ama sakın unutma ki kendini derse verebilesin. Sormak istediğin bir şey olursa çekinmeden sorabilirsin yoksa ben yaz yaz bitiremem şimdi.😄

Eğer bu psikolojiyle kendini avutmaya devam edersen maalesef o sınava hiç çalışamazsın. Etrafında bulunan her şeyi bir kenara bırak, etrafında bulunan kişilerden seni rahatsız etmemelerini iste ve kendini hazır hissettiğinde 30 ila 50 dakika arası videolar izle, izledikten sonra en az 30 soru çöz. Böyle böyle bu sayılar yükselecek zaten, geleceğin konusunda sınavların bir etken olduğunu da sakın ama sakın unutma ki kendini derse verebilesin. Sormak istediğin bir şey olursa çekinmeden sorabilirsin yoksa ben yaz yaz bitiremem şimdi.😄

Benim için faydalı oldu teşekkürler ama arkadaş grubumu bırakıp ders çözemiyorum teknolojiyi nasıl bırakacağımı bilmiyorum.

Önce izle, sonra soruyu çözmek için uğraş. Sadece izleyip geçiyorsun gibime geliyor. Doğruyu söyle.

İzliyorum anlamaya çalışıyorum sonra teste geçince geri yarısını unutuyorum galiba biraz fazla tekrar etmem lazım ne de olsa bu işler bir tekrarla olmuyor.

Hocam bol soru çözmeniz gerekli. Eve geldiğinizde tekrar edebilirsiniz.

Bunu yapacağım teşekkürler.

Kardeşim öncelikle selam. Bende geçen sene LGS'ye girdim ilk dönemden birkaç ay önceye kadar durumum senin gibiydi hatta 450'lerde başladığım denemelerimde 370'e kadar düşmüştüm. Bunlar ise bilgisayar oyunları yüzünden fakat ben gerçekten günde 2-3 saat oynuyordum sonra aklım başıma geldi ve netlerim eskisi gibi olmadı ama 410'dan aşağı düşmedi. Bu arada bilgisayar oyunu oynamalısın herkes oynar ama hafta sonları açarsın 1-2 saat oynarsın. Hafta içi pek oynama derim. Bu arada şunu söyleyeyim zekam yetmiyor deme. Sana sadece sayısal zekası iyi olan biri olarak söylüyorum, matematik vücut gibidir. Yeteri kadar besin alırsan yeteri kadar uzarsın ama zamanı geldiğinde bir anda patlar. Bu arada çalışma yöntemimi söyleyeyim sana, ben bu sınavdan 13 tane net yapmıştım iyi mi bilmem ama hoca o gün ne anlattıysa sıcağı sıcağına dinlerdim ve eve gidince konu tekrarı yapardım, kolay testlerden çözerdim, yeni nesile geçerdim. Kısaca kolaydan zora giderdim ve çok iyi anlardım, malum bu sene çok zordu matematik. İyi çalışmalar dilerim kardeşim.

Geri
Yukarı