Matematiğe zekam yetmiyor

benim için faydalı oldu teşekkürler ama arkadaş grubumu bırakıp ders çözemiyorum teknolojiyi nasıl bırakacağımı bilmiyorum

izliyorum anlamaya çalışıyorum sonra teste geçince geri yarısını unutuyorum galiba biraz fazla tekrar etmem lazım ne de olsa bu işler bir tekrarla olmuyor :d
Teknolojiyi bırakmak arkadaşlarında değil sende biter, muhtemelen yaşıtların veya yaşına yakın kişiler. Onlara ders çalışman gerektiğini, sınavlara hazırlanman gerektiğini söylemende hiçbir sakınca yok, için rahat olsun. Eğer iradeli ve kararlı olursan işin rast gider.

Bence tememlleri bilmediğinizden kaynaklanıyor. Bakın temellere çalışın nasıl bileceksiniz. :) Matematik o kadar da zor bir ders değil. :)
Vallahi aradığım yorum hocam, eliniz dert görmesin.😁

Kardeşim öncelikle selam. Bende geçen sene LGS'ye girdim ilk dönemden birkaç ay önceye kadar durumum senin gibiydi hatta 450'lerde başladığım denemelerimde 370'e kadar düşmüştüm. Bunlar ise bilgisayar oyunları yüzünden fakat ben gerçekten günde 2-3 saat oynuyordum sonra aklım başıma geldi ve netlerim eskisi gibi olmadı ama 410'dan aşağı düşmedi. Bu arada bilgisayar oyunu oynamalısın herkes oynar ama hafta sonları açarsın 1-2 saat oynarsın. Hafta içi pek oynama derim. Bu arada şunu söyleyeyim zekam yetmiyor deme. Sana sadece sayısal zekası iyi olan biri olarak söylüyorum, matematik vücut gibidir. Yeteri kadar besin alırsan yeteri kadar uzarsın ama zamanı geldiğinde bir anda patlar. Bu arada çalışma yöntemimi söyleyeyim sana, ben bu sınavdan 13 tane net yapmıştım iyi mi bilmem ama hoca o gün ne anlattıysa sıcağı sıcağına dinlerdim ve eve gidince konu tekrarı yapardım, kolay testlerden çözerdim, yeni nesile geçerdim. Kısaca kolaydan zora giderdim ve çok iyi anlardım, malum bu sene çok zordu matematik. İyi çalışmalar dilerim kardeşim.
Teşekkürler ama ben bayağı bağımlıyım 10 saati geçen bir oynamam oluyor haftasonu ve hocanın anlattığını hiç anlamıyorum bir tek eve gidince tonguçtan yardım alıyorum

Bolca soru cöz ve yanlışlarına bak videolu cözüm veya ögretmene sorarak işlemleri ögren soru tiplerini yavaş yavaş ögrenmiş olursun bir de bilgisayarı bırakamıyorum diyorsun yani bunu bahane ediyorsun burada konu açmak yerine ders calışan daha fazla faydası olur.

Teşekkürler ama ben bayağı bağımlıyım 10 saati geçen bir oynamam oluyor hafta sonu ve hocanın anlattığını hiç anlamıyorum bir tek eve gidince tonguçtan yardım alıyorum.

Bagımlı olman bırakamayacagın anlamına gelmez.

Teşekkürler ama ben bayağı bağımlıyım 10 saati geçen bir oynamam oluyor haftasonu ve hocanın anlattığını hiç anlamıyorum bir tek eve gidince tonguçtan yardım alıyorum
E burada ipler artık senin elinde oluyor. İnan bana biraz iradeli olduğunu hissettiğinde devamı geliyor, şimdi motivasyon kanalı gibi konuşmayayım burada.😄

Bolca soru cöz ve yanlışlarına bak videolu cözüm veya ögretmene sorarak işlemleri ögren soru tiplerini yavaş yavaş ögrenmiş olursun bir de bilgisayarı bırakamıyorum diyorsun yani bunu bahane ediyorsun burada konu açmak yerine ders calışan daha fazla faydası olur.

Bagımlı olman bırakamayacagın anlamına gelmez.
haklısın aslında birde günde kaç soru çözmeliyim onu bilmiyorum ben şuanlık her dersten 20 çözüyorum her hafta yükseltmeli miyim

haklısın aslında birde günde kaç soru çözmeliyim onu bilmiyorum ben şuanlık her dersten 20 çözüyorum her hafta yükseltmeli miyim
Şimdi günde 20 soru çözüyorsan haftaya günlük 40 olsun, kademe kademe yükselt ve sana önerilerim yemek yerken çalışmaman, ara vererek çalışmaman..

E burada ipler artık senin elinde oluyor. İnan bana biraz iradeli olduğunu hissettiğinde devamı geliyor, şimdi motivasyon kanalı gibi konuşmayayım burada.😄
teşekkürler hepinize şuan motive oldum ama sabah kalkınca bütün hevesim geri gidiyor ben bunları değerlendirip LGS'den aldığım puanı değerlendiricem. Bir de geleceğimi düşünen birisiyim çevremden hep duyduğum iyi lis iyi üniversite diyorlar bende geleceğimi düşünmek için Anadolu istiyorum çünkü benden fen çıkmaz onu biliyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı