Matematiği becerememek

Dostum ben dershaneye gitmiyorum gittiğim okul 9 dilimle girdiğim imkb Anadolu lisesi okulun başından beri WhatsApp grubumuzda yarış halindeyiz günlük 4 saat ve üzeri çalışıyorum benim de yaptığım konu tekrarı ve test çözmek bu zamanda matematik yapamayan çocuğa "salak" gözüyle bakılıyor bence çalışmalı arkadaş.
60 aldın çalışma daha iyi yazmışsın. Çok şükür gençliğimi günde 4 saat ders çalışarak harcamamışım. Her gün 4 saat çalışıp 90 alacağıma son gün 12 saat çalışıp 60 almayı tercih ederim.

Hocam karekök yayınlarının seti var orada soru tarzları ve çözümleri var . Ek olarak acil yayınları öneririm. Bunların ikisi daha çok öğretme temalı bunları çözğnce ağır top olaraktan orijinal çözün hocam . (2 Öğretmen onaylı teknik)
Benim de aklım sözel dersleri almıyor, ezber yapamıyorum. İşte eğitim sisteminin asıl yanlış yaptığı şey bu insanları yeteneklerine göre değerlendirmek yerine herkesi aynı şekilde değerlendirmeye çalışıyorlar.
Evet coğrafya nasıl kanserojen zaten 9.sınıf kimyası sözel gibi metin ezberi
Tarih okuyorum. Ayrıca oturduğum şehrin en iyi liselerinden birinde okudum.

Hangi şehir acaba öğrenebilir miyim? Bir de Tarihden atanmayı başaran var mı bu Dünyada.
:D 2 haftaya sınavlar başlayacak günlük 4 saat ve üzeri çalışıyorum.

Dostum ben dershaneye gitmiyorum gittiğim okul 9 dilimle girdiğim imkb Anadolu lisesi okulun başından beri WhatsApp grubumuzda yarış halindeyiz günlük 4 saat ve üzeri çalışıyorum benim de yaptığım konu tekrarı ve test çözmek bu zamanda matematik yapamayan çocuğa "salak" gözüyle bakılıyor bence çalışmalı arkadaş.
Eğer matematiği çok çalışıp başaramıyorsanız tarzını değiştirin. Disleksi vs. gibi bir hastalığı olmadığı sürece çalışıp matematiği başaramamak imkansız gibi.

Lise, ortaokula benzemez. Edebiyat, felsefe, kimya gibi dersler aniden çıkagelir. Ben de hayatım boyunca matematikte başarılı olamayan tayfadanım. Şuan 11.sınıfım, Ağ ve Siber Güvenlik okuyorum. Sayısal dersim yok. Üstelik istediğim meslek siber güvenlik uzmanlığı idi. Ben böyle bir yol izledim. Senin de kendine bir yol bulmanı tavsiye ederim.

Biraz geç yazıyorum fakat umarım konu sahibinin veya sonradan okuyacak kişilerin işine gelir. Arkadaşlar mantık konusunu anlayamıyorsanız ön yargınız vardır. Ben matematik yapamıyorum ben matematik anlamıyorum diye kendinizi şartlandırmışsınızdır. Kendimden örnek vereyim, LGS sınavında 6D-4Y matematik yaptım. Normalde 8-2 fakat heyecan yüzünden çok saçma hatalar yapmışım :(. Bu sonuca bakarsak matematiğimin çok kötü olduğunu anlayabiliriz. Liseye geçerken matematik nasıl çalışılır, ne yapmalıyım diye sürüyle araştırma yaptım. Hangi ders olursa olsun yapmanız gereken şey düzen sağlamak. Mermeri delen suyun kuvveti değil sürekliliğidir. Ben kendime ders programı hazırlarken her güne matematik koyuyorum çünkü ihtiyacım var. Bu çalışmam sonucunda da kitabı bilen bilir orta zorlukta Endemik 10.sınıf Matematik soru bankasında fonksiyonlar konusunda %80+ başarı sağlıyorum.Fonksiyon grafikleri hariç.... 10 soru varsa 1 yanlışım çıkıyor gibi. Sizin de gördüğüm üzere böyle yapmanız gerekiyor. Bir şeyde sıkıntı yaşıyorsanız üstüne gitmelisiniz. Yapamıyorum, anlamıyorum konuşmalarıyla da kendinizi strese sokmuşsunuz. Hayatınızdan anlamıyorum, yapamıyorum kelimelerini silin. Bu kelimeleri kullanmak, kullanmasanız bile aklınızdan geçirmek size gereksiz stresten başka hiçbir şey katmaz. Yapma potansiyeliniz varsa da yapamazsınız. Konu anlatımı olarak Rehber Matematik kanalını öneririm. Kolay gelsin. Ayrıca emin olun 9-10 Matematiğinin inanılmaz bir zorluğu yok...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı