Matematiği iyi olmayan birinin sayısal seçmesi

Taylan Gürbüz

Hectopat
Aslında seçmemin ana nedeni yazılım mühendisi olmak, ve bunu başarmak istiyorum Fizik, Biyoloji ve Kimya bu derslerde ilgiliyim ve seviyorum aynı zamanda matematikte ise temel eksikliğim var. Fakat çalışarak düzelteceğime inanıyorum, bana tavsiyeniz nedir acaba?

Kimya ve biyolojide iyiysen istediğin yerin mühendisliği gelmese bile sağlık sektörünü tercih edebilirsin. Sağlıkta hemşirelik, tıp ve diş hekimliği tercih edilmeli. Hatta bence diş hekimliği de yavaş yavaş bitiyor. Demek istediğim ille de sağlık sektörüne gitmen değil, eğer istediğin yer gelmese bile sağlık sektöründe şansın var. TM'de veya sözelde hiç böyle şansın yok. Her fakülte tehlikeli bu iki bölümde.

Antereman ile matematik ve daha sonra karekök sıfır alabilirsin. Daha fazla kaynak bitirmek istersen gür yayınları öneririm. Öğretmenine soru sormaktan korkma. Genel olarak en büyük yanlışınız budur bence.

Hiç beceremezsen benim gibi %50 ya da %75 burslu gidersin o ödemeleri de kurum burslarıyla ve çalışarak halletmeye çalışırsın. Bu ümitle yazdım geldi bakalım işin içine girince ne olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı