Matematiği Nasıl Geliştirebilirim?

Bence dershaneye gitme. Çünkü sen matematiğini geliştirmek istiyorsun, temelini geliştirip sağlamlaştırmak istiyorsun. Dershaneye gidince zaten matematikten sana temel işlemleri anlatıp, test dağıtmayacaklar. 11. sınıf konularını işlerler. Diğer derslere de konsantre olabileceğine inanmıyorum. Çünkü sen matematiği geliştirmek istiyorsun, yani matematik senin için ön planda olacak. Vakit ayırma bakımından. Diğer derslere çalışma vakti bulamayacaksın. Bence sınavlar bittiyse kısa bir dinlenmeden sonra başla temel konuları işlemeye. Sanırım tatil olmadan 1 hafta önce bitmiş olur tüm sınavlar. O zamandan itibaren tatil de dahil olmak üzere temel konuları bitirirsin. Ben (söylediğim kitapla birlikte) 1 haftada kitabın yarısını bitirmiştim ve işlemlerim hızlanmıştı.
Ürünü övmek için söylemiyorum zaten konu anlatımlı kitaplara göre çok kötü bir kitap lakin çok test olduğu için temel sıkıntısı yaşayanlara göre daha iyi. Matematikte bol bol test çözülmesi lazım.
Bir tavsiye daha vereyim sana. Kendine bir tane not defteri alabilirsin. Küçük cepte taşıyabileceklerinden. 30-60 yapraklı not defteri işini görür. Çalışmaya başladıktan sonra o gün çalışmanı bitirince öğrendiğin (temel veya diğer üst konular) sadece önemli kuralları bir tane örnekle yazarak kendine defter oluşturabilirsin. Bunu hep yanında taşırsan boş vakitlerinde, sıkıldığında bakıp kuralları hatırlayabilirsin.

Matematik=Günlük Tekrar+Soru Çözme-Son Gün Yazılıya Çalışama Bu förmülu sayesinde 30 aldigim sinavdan 72 alarak geçtim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı