Matematiğim kötü

Emre.wtd

Centipat
Matematiğim kötü ama Fransızca ağırlıklı bir liseye gitmek istiyorum. Diğer tüm dersleri Full çeksem bile matematikte 15 doğru 5 boş yapmalıyım Fransızca bir lise için.

Youtube'dan konularla alakalı derslere bak, soruları ona benzer şekilde çözmeyi öğren. Yapamadığın sorular olursa sınıfta bilen bir arkadaşınla beraber çözün. Olmuyorsa öğretmenine sor, bunlarda olmuyorsa özel bir öğretmen tutun.

Matematiğim kötü ama Fransızca ağırlıklı bir liseye gitmek istiyorum. Diğer tüm dersleri Full çeksem bile matematikte 15 doğru 5 boş yapmalıyım Fransızca bir lise için.
Matematiği anlamak ve iyi yapmanın temel yolu klasik soruları kesin 1 kaynak kitaptan çözüp konuda kullanılması gereken formülleri iyice anladıktan sonra yeni nesil sorulara geçerek soruları kavrayıp uygulanması gereken formülleri uygulayarak çözüme ulaşmak. Klasik soru içeren 1 kaynak ve yeni nesil soru tarzından 2 kaynak bitirmen genel soruları rahatlıkla çözmeni sağlar. Önemli olan boş soru bırakmadan bilemediklerini mutlaka hocana sorup halletmen. Çünkü konuyu anlamak bilemediğin soruyu çözdüğünde başlar.

Öyle toplara girilmez hocam. Matematik sevmeyebilirsiniz ve diğer derslere oranla başarısız olabilirsiniz kabul ama hiç değilse 40 sorudan 20 net yapmak bu kadar zor değil.
40 soru dediğiniz toplam sayısal mı ve 470 civarı bir puan lazım İstanbula gitmem için liseye yoksa Fransızca lise okayamayacağım ve ailem yüksek ihitmallalle orta düzey Bi lise kazanırsam İstanbula gitmeme izin vermeyecekler. (Vanda yaşıyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı