Matematik ders videosu izleme sonrası soru çözememe

Arkadaşlar sizde de oluyor mu bilmiyorum ama ders videosunu izliyorum tamamen bitiriyorum. Kitabı açıyorum soruyu okuyorum bir türlü yapamıyorum ondan sonra sorunun çözümünü izliyorum nasıl halledebilirim bu dersi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üç algınla öğrenebilirsin bir şeyleri insandan insana tabiki değişir bu. Görmek, duymak ve yazmak. Teker teker hepsini deneyebilirsin. Hepsini aynı anda da yapabilirsin. Aç videoyu önüne hem not al videoda anlatılanı hemde dinle.

Dediğini yapıcam.
Rehber matematik
Ben 11.sınıfım şöyle yapıyorum elimde 3 tane kaynak var 1 tanesi basit diğerleri orta zor kitap kullanmıyorum ben ama sen kullan bence, ilk önce konu anlatımlarının hepsini izliyorum formülleri not olarak çıkarıyorum zaten soruların var sonra o formülle soruları bağdaştırıyorum yapamazsam soru çözümü izlerim. Öyle çok rahat çözersin.

Hocam benden buyuksunuz ama kolaydan zora cozmeyi deneyin, cozemediklerinizin sayfasini ve soru numarasini kucuk kagitlara not alip bir kavanoza atin, gun sonu o kavanozu acin ve icindeki her sorunun cozum videosunu izlemeden tekrar cozmeyi ve cozemezseniz videosunu izlemeyi deneyin.

Arkadaşlar sizde de oluyor mu bilmiyorum ama ders videosunu izliyorum tamamen bitiriyorum. Kitabı açıyorum soruyu okuyorum bir türlü yapamıyorum ondan sonra sorunun çözümünü izliyorum nasıl halledebilirim bu dersi.

Mehmet Hocayı severim fakat seviyesi kolay-ortadır. Eğer orta-zor bir kaynak varsa çözememeniz normal hocam ben bilgi sarmaldan bitirdim şuan apotemi ve orijinal fasiküllerinden ilerliyorum. Bence orta seviye bir kaynak olmazsa fasikül alın ve öyle halledin. Matematik video izlenerek halledilecek ders değil

Yeni konular

Geri
Yukarı