Matematik hakkında düşünceleriniz

Yararsız Üye

Kilopat
Katılım
9 Ocak 2014
Mesajlar
7.373
Makaleler
10
Çözümler
9
Çok sevdiğimi söyleyemem ama aram genel olarak iyiydi. Matematik de aynı yabancı bir dil gibi, nasıl ki dilde grameri doğru dizmek doğru ifade etmenin ilk adımıysa matematikte de doğru sonuca ulaşmak için aynısı geçerli. Nerede neyi kullanacağını bildikten sonra gayet kolay.
 

Yszuf

Hectopat
Katılım
13 Temmuz 2019
Mesajlar
2.880
Makaleler
2
Çözümler
12
Yer
Rusya
Kolay ders, deneme sınavlarında falan netlerimi yükseltme de çok etkili oluyor. İnce ayrıntıları bilince pek soru kaçmıyor.
 

Linuxginar

Megapat
Katılım
4 Temmuz 2017
Mesajlar
6.258
Makaleler
6
Çözümler
87
Yer
Izmir
Merhabalar,

İlkokuldan beri matematiği çok severim. Hatta 8. sınıf yıllığımda üniversitede matematik bölümünü okuyacağım diye yazmıştım. Lisede de aynı şekilde en iyi dersim matematikti. Fakat üniversiteye yerleşirken matematik seçerek kariyer yapmamın bana göre olmadığını fark edip başka bir bölüm yazdım ama matematiği seviyordum. Şimdi üniversitede matematik derslerini düşünürken bir daha eski zamanlara gitsem asla matematikte ilerlemek istemezdim diyorum. Yapabiliyorum yapmasına ama anlayana kadar kanser oluyorum. Çok soyut kavramlar geçiyor ve çok fazla teorem var. Matematik seçenler veya seçmeyi düşünenlerle tartışabiliriz bu konuyu. Fikri olan herkes yazabilir. Neler düşünüyorsunuz?
Su an matematik sayesinde mesaji yaziyorum, her gun arkadaslarinizla oynadiginiz LoL matematik sayesinde bazi seyleri hesapliyor. Teknoloji, her gun okula giderken yurudugun yol... Hepsi matematik.
 

Berkay4154

Kilopat
Katılım
29 Ekim 2015
Mesajlar
2.519
Çözümler
13
Matematik bir dildir. O yüzden illa o dilin bölümü üzerine öğrenim görmeniz gerekmez. O dili öğrenir ve arzuladığınız bir şeyi entegre ederek kullanabilir veya modelleyebilirsiniz. Üzerine geometri de biliyorsanız cebirsel olarak modellediğiniz şeyi artık anlamlandırıp; neden, niçin veya nasıl olmuş benzeri sorularla onu geliştirebilir veya daha iyi kavrayabilirsiniz. Tabi Sartre gibi: "Ben bir edebiyatçıyım, beni gebertmek için matematik okutuyorlar." da diyebilirsiniz. :)
 

Yeni konular

Yukarı