Matematik hakkında düşünceleriniz

michaelfarradey

Centipat
Yer
Türkiye, Eskişehir
Merhabalar,

İlkokuldan beri matematiği çok severim. Hatta 8. sınıf yıllığımda üniversitede matematik bölümünü okuyacağım diye yazmıştım. Lisede de aynı şekilde en iyi dersim matematikti. Fakat üniversiteye yerleşirken matematik seçerek kariyer yapmamın bana göre olmadığını fark edip başka bir bölüm yazdım ama matematiği seviyordum. Şimdi üniversitede matematik derslerini düşünürken bir daha eski zamanlara gitsem asla matematikte ilerlemek istemezdim diyorum. Yapabiliyorum yapmasına ama anlayana kadar kanser oluyorum. Çok soyut kavramlar geçiyor ve çok fazla teorem var. Matematik seçenler veya seçmeyi düşünenlerle tartışabiliriz bu konuyu. Fikri olan herkes yazabilir. Neler düşünüyorsunuz?

Merhabalar,

İlkokuldan beri matematiği çok severim. Hatta 8. sınıf yıllığımda üniversitede matematik bölümünü okuyacağım diye yazmıştım. Lisede de aynı şekilde en iyi dersim matematikti. Fakat üniversiteye yerleşirken matematik seçerek kariyer yapmamın bana göre olmadığını fark edip başka bir bölüm yazdım ama matematiği seviyordum. Şimdi üniversitede matematik derslerini düşünürken bir daha eski zamanlara gitsem asla matematikte ilerlemek istemezdim diyorum. Yapabiliyorum yapmasına ama anlayana kadar kanser oluyorum. Çok soyut kavramlar geçiyor ve çok fazla teorem var. Matematik seçenler veya seçmeyi düşünenlerle tartışabiliriz bu konuyu. Fikri olan herkes yazabilir. Neler düşünüyorsunuz?
Matematik>her şey. (tamamen kendi fikrim). İster inan, ister inanma. Hayatın her alanında uzaktan yakından umursamasan bile matematiği zorunlu olarak kullanıyorsun.

Merhabalar,

Zorlanma ve soru üzerine düşünme aşamasından zevk alan insanlar da var mesela ben zevk alırım ve matematik en sevdiğim ders. Satranç gibi fakat daha soyut. Genel olarak zorlanmaktan zevk aliyorsaniz hiç bir ders size sorun olmuyor. Zorlanmadan gelişim olmaz zaten, bunu matematik okuyan birisi en iyi bilir.

Hocam merhaba, ben de matematik üzerine yüksek lisans yapmayı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz?

Geri
Yukarı