Matematik konusuna nasıl çalışılır?

• Konuyu başlatan Ashes
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 880

Ashes

Hectopat
Makaleler
1
Matematik konusunu bir türlü anlayamadım. Sonuç yayınları kitabı var ama orası da çok anlatmıyor. İyice anlamak için ne yapmam lazım? Konu 10. sınıf binom ve açılımı.

Ders anlatımı izledikten sonra modül kitaplar çözebilirsiniz. ÇAP yayınlarının konu konu ayrılan anlatımlı soru bankaları fena olmuyordu.

Nasıl çalışacağını en iyi kendin bilirsin. Bunu keşfetmen gerekiyor. Bazıları yazarak, bazıları dinleyerek, bazıları fiziksel etkileşim kurarak öğrenir. 1. adım, Hepsini deneyip sana en iyi gelen yöntemi kullanmalısın. 2. adım, ders çalışma için plan oluşturman gerekiyor. Rastgele vakitlerde oturup çalışırsan odaklanamazsın. Bu 2 adımı mutlaka uygula. Matematik konusuna gelirsek, Youtube'dan anlatım yapan bir sürü matematik öğretmeni var. Sana tavsiyelerim, Rehber Matematik, Tonguç Akademi, Şenol Hoca ve Benim Hocam'dır. Konuyu ve sınıfını yazıp ilişkili videoyu ilk önce izleyip konuyu anla, ardından o konu ile alakalı soru çözümü videosu izle. En son olarak da test kitabından kendin soru çöz. Bunları yaptıktan sonra anlamamana imkan yok dostum. İyi çalışmalar :)

Aslında çok zor bir konuymus gibi durur ama çok basit bir konu. Sanırım Mantık (kalktı galiba) ve Binom açılımı en kolay konular. Ben de on yargılı yaklasiyordum ama konuyu düzgün bir şekilde dinleyince anlamıştım. Çok özel bir çalışma yapmanıza gerek yok bence hocam, internetten seveceğiniz bir hocanın anlatımından dinleyin anlarsınız.

Öncelikle konu anlatımını dinleyeceksin, sonrasında da anlamadığın soruların üzerine gidip onları anlamaya çalışacaksın. Bir büyüğüne ya da hocana da sorabilirsin. Eksik olduğun yerleri başka YouTube kanalı üzerinden de pekiştirmeye çalışabilirsin. Oradaki soru video çözümlerini de kendin çözmeye çalış.

Konuyu bilmiyorsan YouTube'daki ders anlatım videolarından konuyu iyice öğren. Ardından soru çöz. Eğer soru çözdüğün kaynağın video çözümleri varsa çözemediğin sorulara oradan bak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı