Matematik nasıl geliştirilir?

ErDweaq

Hectopat
10. sınıfım, matematiğim çok iyi değil ama öğrenmek istiyorum. Nereden başlasam bilmiyorum. O kadar kötü değil ama ne yapacağımı, hangi test kitaplarını çözüceğimi bilmiyorum. Ayrıca TYT'ye ne zaman başlamalıyım? 9. sınıfım hiç yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
TYT'ye hedefinize göre ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olur hocam matematik içinse konu->soru olarak giderseniz daha rahat öğrenirsiniz her konudan sonra 50-100 arası soru çözün.

TYT'ye hedefinize göre ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olur hocam matematik içinse konu->soru olarak giderseniz daha rahat öğrenirsiniz her konudan sonra 50-100 arası soru çözün.

Şenol hocanın alıştırmalarla matematik 2 kampından ve kitabından başla sonra 345 çöz.

Teşekkür ederim antrenmanlarla matematik falan çözeyim mi?

Konu sağlam oturtulmak isteniyorsa bence 50-100 çok az. Konudan konuya değişkenlik gösterir tabi. Bence en az 3 kaynak çözülmeli matematikten. TYT için 10. sınıf bittiğinde sadece matematiği tekrar et, TYT Matematik kaynağı alıp çöz (önerim başta 345in tyt matı onu çözdükten sonra bilgi sarmal, onları bitirdikten sonra da orijinal ve acilmat olarak devam et). TYT fen bakmayabilirsin çünkü her türlü unutacaksın 11 konuları derken vs.

Dipnot: TYT Fen bakmak istiyorsan bakabilirsin, 11in bazı konularında lazım olabiliyor ama çok da sorun olmuyor bilmezsen. Bakarsan iyi olur ama bakmazsan çok da sorun değil. Ona kendin karar ver.

Konu sağlam oturtulmak isteniyorsa bence 50-100 çok az. Konudan konuya değişkenlik gösterir tabii. Bence en az 3 kaynak çözülmeli matematikten. TYT için 10. sınıf bittiğinde sadece matematiği tekrar et, TYT matematik kaynağı alıp çöz (önerim başta 345'in TYT matı onu çözdükten sonra bilgi sarmal, onları bitirdikten sonra da orijinal ve acilmat olarak devam et). TYT fen bakmayabilirsin çünkü her türlü unutacaksın 11 konuları derken vs.

Dipnot: TYT fen bakmak istiyorsan bakabilirsin, 11'in bazı konularında lazım olabiliyor ama çok da sorun olmuyor bilmezsen. Bakarsan iyi olur ama bakmazsan çok da sorun değil. Ona kendin karar ver.

Hocam konu sıralamasına göre giderse eski konuları da tekrar etmiş oluyor o yüzden 50 100 soru yeter demiştim zamanı bol tabii daha fazla çözebilir.

Hocam temeliniz olduğunu düşünerek 2. kampı önerdim. Eğer yoksa rehber matematiğin matematiğe ilk adım kampına başlayıp kitabını alın çözün ondan sonra alıştırmalarla mat2 kampına başlayın oradan ilerleyin.

Şenol hoca alıştırmalarla matematik 1 ve 2'yi aldım sence iyi mi bunlardan sonra hangilerini çözmeliyim hangi YouTube kanallarını kullanayım matematik için.

Şenol hoca alıştırmalarla matematik 1 ve 2'yi aldım sence iyi mi bunlardan sonra hangilerini çözmeliyim hangi YouTube kanallarını kullanayım matematik için.

Önce bu 2 kitabın kamplarını düzgünce bitir sonra 345 TYT mat kitabı ile birlikte sınav ikizi kitabını alıp o kamptan git ben öyle yapacağım şu an bende 2. kitabını çözüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı