Matematik öğretmeni tarafından tehdit edildim

kyzael

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle dün son 2 ders kala yaşadığım bir durumdan bahsetmek istiyorum. Matematik dersinde hoca saçlarımı neden kestirmediğimi sordu, ben de uzunken hoşuma gidiyor dedim. Teneffüste (sınıftan biraz uzaktayken) yanıma gelip o saçları kestirmezsen sözlünü sıfır girer okul hayatını bitiririm gibi tehditler savurdu. Ne yapmam gerek? Müdür öğretmen tarafı öğrencilerin dediklerine inanmayan bir tip. Saçlarımı kestirmemekte kararlıyım. Durumu aileme anlatmadım hala.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hoca sözlü notunu istediği gibi verebilir maalesef, ona yapacak bir şey yok. Hocanızın da tehdit etmeye hakkı yok. Ailen bu tarz durumda arkanda duracak, durmak da zorunda. Saçınız düzgün olduğu sürece kestirmek zorunda değilsiniz, yönetmelikte böyle yer alıyor. Benim tavsiyem, ailene git durumu anlat. Hoca böyle bana ters yaparak psikolojimi bozdu, okula gidesim falan gelmiyor de. Baban da gitsin müdür yardımcısına sert yapsın, hocanız sadece ders anlatmakla görevli. Öğrenciyi nasıl böyle tehdit edebiliyor falan diye sert yapsın, sorun çözülür.

@Cliff_Burton müfettişe bile gerek kalmadan benim dediğimle çözülür bu sorun. Babası, siz öğrencilere böyle mi davranıyorsunuz size nasıl güvenelim tarzında falan falan da biraz daha uzatırsa olayı sorun çözülür ama öğretmen arkadaşın bu çocuğa kinlenip kinlenmeyeceğini de bilemeyiz. Muhtemelen kinlenir.

Hocan kel mi? Azıcık kesip ver de kafasını örtsün. Yaz ayına giriyoruz bak güneş falan çarpar.

0 girerse girsin, gerekirse dersten de kalabilirsin. Bir tane öğretmen bozuntusu yüzünden kendine düşman olup not için boyun eğmemelisin. Hocan yobaz bir çomar belli ki. Takma kafana. Dersi öğrenmeye bak. Kaldı ki sen hocayı şikayet etsen bile 2 uyarı alır en fazla ve sana daha da kinlenir. Böyleleri adam olmaz.

Hocan kel mi? Azıcık kesip ver de kafasını örtsün.
Hocam bu yorumunuzdan dolayı bu ifadeyi bıraktım, beni yanlış anlamayın :D O kadar haklısınız ki öğretmenler öğrencileri korkutarak bir şey yapacağını falan sanıyorlar ama tam tersine öğrenci korkuyor ve öğrencide kalıcı iz bırakabiliyor. Kaldı ki yönetmelik dışı iş yapıyorlar, saç düzgün olmadığı sürece sorun olmuyor. Geçen konunun birinde görmüştüm, arkadaşın birisinin müdür yardımcısı yönetmeliği salla falan mı ne demiş.

@Cliff_Burton müfettişe bile gerek kalmadan benim dediğimle çözülür bu sorun. Babası, siz öğrencilere böyle mi davranıyorsunuz size nasıl güvenelim tarzında falan falan da biraz daha uzatırsa olayı sorun çözülür ama öğretmen arkadaşın bu çocuğa kinlenip kinlenmeyeceğini de bilemeyiz. Muhtemelen kinlenir.
Durum öğretmenin okuldan atılmasına gitmez ise daha büyük sorunlar olur gibime geliyor.

Geri
Yukarı