Matematik sınavına nasıl çalışayım?

Makaleler
1
Yarın matematik sınavım var. Klasik ve 10 sorudan oluşuyor. Son saatlerde bana nasıl bir çalışma planı verirsiniz ya da tavsiye edersiniz? En azından birkaç soru bile yapabilirsem sözlü ile kurtarırım. Lise 2. sınıfım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarın matematik sınavım var. Klasik ve 10 sorudan oluşuyor. Son saatlerde bana nasıl bir çalışma planı verirsiniz ya da tavsiye edersiniz? En azından birkaç soru bile yapabilirsem sözlü ile kurtarırım. Lise 2. sınıfım.

Kendine çalışacağın notlar VA kitaptaki formülleri yazacağın bir A4 kağıdına oluştur ve sınavda çıkacak konuların test kitabından sorularını çöz ama o çalışma kağıdından yardım alarak yap ve olduğu kadarıyla gir sınava kendini zorlama çünkü diğerlerini de unutursun.

Yarın benim de mesleki matematikten sınav olacağım. Ben formül ezberlemeyle uğraşmayacağım. Basitçe not tutuyorsanız defterinize iyi bir göz atın. Hoca kesin onun benzerlerini sorar. Ben mesela o kadar formülle uğraştım ki vizede 48 aldım.

Kendine en yakın gördüğün konuları seç. Aralarında sıralama yap. Sonra en baştan videolarını izle. Videolardaki soruları durdurup kendin çözmeyi dene. 50 almayı garantileyebilirsin belki bu şekilde.

Yarın benim de mesleki matematikten sınav olacağım. Ben formül ezberlemeyle uğraşmayacağım. Basitçe not tutuyorsanız defterinize iyi bir göz atın. Hoca kesin onun benzerlerini sorar. Ben mesela o kadar formülle uğraştım ki vizede 48 aldım.
Geçen dönem çok defter tuttum hatta defteri bitirdim fakat o kadar derse katılmama rağmen 60, 70 girmişti sözlülere. O yüzden bu dönem ne derslere katıldım, ne de not tuttum. Bir kaç konu anlatımı izleyip bir kağıda özet çıkarıp, test kitabımdan soru çözerim.

Geri
Yukarı