Matematik sorularını çözemiyorum

Germany

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, 8. Sınıf öğrencisiyim bu sene LGS'ye gireceğim. Ama çarpanlar ve katlar, üslü ifadeler gibi konuları adım gibi biliyorum. Fakat sorun şurada soru çözemiyorum, çözsem bile en basitlerini yapabiliyorum. Kısacası soru mantığını anlayamıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 8. sınıf bir öğrenciyim matematikte cidden ben de zorlanıyorum ve yeni nesil sorular biraz zor.
Ama bunları çözmek için sadece 5 şey gerekli:
  1. En başta kendine güven
  2. Soruyu anlamak
  3. Soruda ne yapman gerekeceğini öğrenmek
  4. Emin olmak
Bonus: En az matematikten 3 yeni nesil soruların bol olduğu kitabın olsun çözemediğin olursa hiç çekinmeden hocalara sor.

Tavsiyeler bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke ortaokulda fizik gösterseler. Tavsiyem yapmak için değil, öğrenmek için, herhangi bir yerde kullanmak için yapın. Yeni nesil sorular artık yoruma dayalı olarak geliyor. Neyin ne olduğunu, neden bu şekilde olduğuna dair sizi yönelten sorular çözerseniz daha fazla yardımcı olur. Denklemi verip çözmeni isteyen sorular sadece çözme hızınızı lakin karşınıza yoruma dayalı soru çıkınca yapamazsınız ya da vakit kaybedersiniz. Yoruma dayalı soru soran kaynaklar bakın kendinize derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı