Matematik sorusu çözerken neden donup kalınır?

SonOfChinggis

Femtopat
Daha fazla  
Temel kavramların en kolay kısmında bile konuyu bilmeme rağmen soruya gelince donuyorum. Sorunun benden ne istediğini anlamıyorum. Mesela 8 kutu veriyor, ben oraya ne yerleştireceğim bilmiyorum. Bu neden olur? Nasıl çözebilirim?

Temel kavramların en kolay kısmında bile konuyu bilmeme rağmen soruya gelince donuyorum. Sorunun benden ne istediğini anlamıyorum. Mesela 8 kutu veriyor, ben oraya ne yerleştireceğim bilmiyorum. Bu neden olur? Nasıl çözebilirim?

Herkeste olduğu gibi zor sorularda beyin error veriyor.

Okuduğunuzu anlama yeteneğiniz tıkanmış oluyor bu durumda.
Mantık kuramıyor ve okuduğunuz yazıda sizden istenilen şeyi kavrayamıyorsunuz.

Bolca kitap okuyun eğer kitap okumak sıkıcı geliyorsa çözebildiğiniz kadar paragraf sorusu çözün.

Düşük bir ihtimalde olsa vitamin eksikliği kaynaklı olabilir.
Herkeste olduğu gibi zor sorularda beyin error veriyor.

Soruyu anlamaz ve sorudan uzaklaşırsın sen fark etmeden beynin başka şeyler düşünüyordur bile.

Matematiğe okuyarak çalışıyorsanız oluyor olabilir , öyleyse eğer pratik yapıp soru çözmeniz gerek. ( Eskiden bende de böyle durum vardı okuyarak çalışırdım sonra ilk konu anlatımı çalışıp soru çözdüm daha iyi yapmaya başladım. )

Soruyu anlamaz ve sorudan uzaklaşırsın sen fark etmeden beynin başka şeyler düşünüyordur bile.

Neyi kullanacağımı da bilmiyorum bazen yani.

Matematiğe okuyarak çalışıyorsanız oluyor olabilir, öyleyse eğer pratik yapıp soru çözmeniz gerek. ( eskiden bende de böyle durum vardı okuyarak çalışırdım sonra ilk konu anlatımı çalışıp soru çözdüm daha iyi yapmaya başladım. )

Özel ders almama rağmen böyle oluyor. Artık matematiği tamamen bırakacağım başka bir alana yöneleceğim çünkü bu kadar kötüyken özel hocaya giden paralara yazık oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı