Matematik ve İngilizceden kalınırsa sınıfta kalınır mı?

Sınıfı geçiyorsun ama sorumlu olarak. Sorumluluk sınavlarına girmen gerekiyor. Sınavı verene kadar liseden mezun olamıyorsun diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla mat ve İngilizceden kalsan da sadece teşekkür taktir alamazsın ama sınıfı geçersin herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınıfı geçiyorsun ama sorumlu olarak. Sorumluluk sınavlarına girmen gerekiyor. Sınavı verene kadar liseden mezun olamıyorsun diye biliyorum.
  • 9. sınıf baraj dersi: Dil ve anlatım.
  • 10. sınıf baraj dersi: Dil ve anlatım.
  • 11. sınıf baraj dersi: Dil ve anlatım.
  • 12. sınıf baraj dersi Dil ve anlatım.
2020-2021 eğitim öğretim yılında lise baraj dersi 9. sınıfta, 10. sınıfta, 11. sınıfta ve 12. sınıfta dil ve anlatım olarak belirlenmiştir.

Bilgi yanlış. Şimdiki adıyla Türk Dili ve Edebiyatı zorunlu ders. Meslek ve imam hatip liselerinde de bazı imam hatip lisesinin dersleri ve meslek lisesinin dersleri sorumlu ders olabiliyor. Onlar da o liseyle ilgili ders oluyor. Kısacası yıl sonu ortalama 50 ve üzerindeyse, sorumlu derslerin yıl sonu ortalaması 50 ve üzerindeyse sınıfta kalınmaz. Sorumluluk sınavına da kalınmaz.
Sorumluluk sınavlarına girmen gerekiyor. Sınavı verene kadar liseden mezun olamıyorsun diye biliyorum.
Bu kısım doğru. Sorumlu kalınan dersten bir sefer 50 puan alınana kadar sınava giriliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı