Çözüldü Matematikten kalınca sorumluluk sınavına girilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bedirhan0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam öncelikle ben lise 2'ye gidiyorum ve matematikten kaldım. Duyduğum kadarıyla matematik baraj ders değil. Edebiyattan geçtim onda bir sıkıntım yok genel ortalamam 50'nin üstünde, kaldığım tek dersim matematik diğerlerinden geçtim. Her yerde farklı bilgiler var hangisinin doğru olduğunu bilmiyorum. Şimdi ben matematikten kaldığım için sorumluluk sınavına girmek zorunda mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öylesine haber yapan haber sitelerinin haberine denk geldiğini düşünüyorum. Matematik dersinin bir sorumluluğu yok, Edebiyat dersinden de geçmişsin. Yıl sonu ortalaman 50 ve üzeri olduğu sürece de zayıf sayısının bir önemi yok.

Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması
MADDE 58
- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.
Öylesine haber yapan haber sitelerinin haberine denk geldiğini düşünüyorum. Matematik dersinin bir sorumluluğu yok, edebiyat dersinden de geçmişsin. Yıl sonu ortalaman 50 ve üzeri olduğu sürece de zayıf sayısının bir önemi yok.

9. sınıf matematik ve fizikten kaldım. 2 dönemin ortalaması alınarak kaldım. Karnede ortalama ile geçti yazıyor. yıl sonu ort. 62.250. Bu 2 dersten sorumluluğa girer miyim?

Öylesine haber yapan haber sitelerinin haberine denk geldiğini düşünüyorum. Matematik dersinin bir sorumluluğu yok, Edebiyat dersinden de geçmişsin. Yıl sonu ortalaman 50 ve üzeri olduğu sürece de zayıf sayısının bir önemi yok.

Matematik hocası bana diyor ki, sorumluluk sınavına gireceksin ve başaramazsan da sınıfta kalacaksın. Ne yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı