Matematikten kalınınca sorumluluk sınavına girilir mi?

Solteroa

Zeptopat
Daha fazla  
Ben 9. sınıf öğrencisiyim. Ben 1. dönem ve 2. dönem matematikten kaldım. Ben sorumluluk sınavına girecek miyim? Ben sadece baraj derslerden sorumluluk sınavına giriliyor diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Sadece edebiyat dersinde sorumluluğa girersin. Eğer 3 dersten kalıp ortalaman 50 altıysa sınıfta kalıyorsun diye biliyorum.

Evet, baraj ders de edebiyat.
Doğrudan sınıf geçme
MADDE 57
- (1) (Değişik cümle:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;
a) Tüm derslerden başarılı olan,
b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan

öğrenciler doğrudan sınıf geçer.

(2) (Değişik:RG-28/10/2016-29871) Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.
Eğer 3 dersten kalıp ortalaman 50 altıysa sınıfta kalıyorsun diye biliyorum.
Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması

MADDE 58
- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Alt sınıflar da dahil 6 sorumlu dersi olursa kalıyor hocam. 3 değil.

Hayır, matematik dersinin bir sorumluluğu yok hocam.

Konudan alakasız ama müzikten dolayı sorumluluğa girenler var kaldığından dolayı öğretmenler odasının yanındaki tabloda gördüm, asmışlardı ne alaka? Ortalama yükseltmek için mi? Dersinin iki dönem boyunca 50'nin altında olması durumunda sorumlu olarak geçip seneye yapılacak sorumluluk sınavlarına katılıp geçmen gerekecek. Bütün derslerin sorumluluğu vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dersinin iki dönem boyunca 50'nin altında olması durumunda sorumlu olarak geçip seneye yapılacak sorumluluk sınavlarına katılıp geçmen gerekecek, bütün derslerin sorumluluğu vardır.
Madem bir bilgi vereceksiniz, eksik vermeyin hiç değilse. Ortalaması 50 ve üzerinde olanlar için Edebiyat, kişi meslek lisesi ya da imam hatip lisesi ise bazı bölüm dersleri zorunlu olabiliyor. Onun dışında hiçbir dersin sorumluluğu yok, yönetmeliği aç oku. Edebiyat kesin zorunlu ders ama herkes edebiyatı geçmek zorunda.

Doğrudan sınıf geçme
MADDE 57
- (1) (Değişik cümle:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

a) Tüm derslerden başarılı olan,
b) Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan
öğrenciler doğrudan sınıf geçer.

(2) (Değişik:RG-28/10/2016-29871) Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Sorumlu olarak sınıf geçme ve sorumluluğun kalkması
MADDE 58
- (1)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sarı ile işaretli yerleri okuyun.
müzikten dolayı sorumluluğa girenler var
2020 senesinden kalma olabilir. 2020 senesinde pandemi olduğundan dolayı okullar uzun bir süre kapalı kalmıştı. İkinci dönem notları ilk dönem notlarına göre verilmişti ve kalma geçme olayı olmamıştı. Sınıfta kalanlar bir üst sınıfa her zayıfları başına sorumlu olarak bir üst sınıfa geçmişlerdi.

1654421414264.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı