Matrix gibi bir filmi tekrar izleyebilecek miyiz?

dxrag345

Hectopat
Yer
BURSA
Daha fazla  
Meslek
İdari İşler,İnsan kaynakları
Her şey 1999 yılında başlamıştı. 3 Eylül 1999 yılında herkes bir filmin bitmesiyle donakalmıştı. Daha iyi bir film izlenemezdi (şahsi fikrim). Devrim ve çığır açan filmin ayak sesleri her yerden hissedilmişti. Ancak 2012 yılında olduğumuz halde neden bu kadar kaliteli film izleyemiyoruz. Artık bir kızın içine giren şeytandan, tarihi bir hikayenin günümüz teknolojisiyle uyarlanmasından, orta dünyaya yazılmış fantastik büyü hikayelerinden, komedi filmlerinin bel altı esprilerinden oldukça sıkıldığımız bir gerçek. Son dönemde izlediğimiz en güzel filmi bile artık hatırlamaz olduk. Özgün bir senaryoyu, yaratıcı, sıradışı hayalgücünü artık bugünlerde özler olduk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ancak 2012 yılında olduğumuz halde neden bu kadar kaliteli film izleyemiyoruz.

İzliyoruz. 1999'dan sonra çıkmış çok kaliteli filmler var. Örneğin Inception, Prestij, Memento kendine özgü senaryo barındıran filmler. Inception'da da Matrix'ten esinlenme vardı ama kesinlikle çalıntı ve klişe değil. Bunların ortak noktası tek bir yönetmenin elinden çıkmış olması (Christopher Nolan). Fantastik hikaye olarak Yüzüklerin Efendisi de özgün bir senaryoya sahip ve yapım olarak da çok kaliteli. Bana göre en ciddi ve en iyi süper kahraman serisini de gördük (Batman serisi, yine Christopher Nolan'dan.) Yani hâlâ izlenmeye değer filmler var.

1999 dan beri ne filimler çıkdı ya. Cehennem Melekleri 2 mesela... Git gayet mısırını gevreğini al sinemaya git izle süper film. :D

Expandables 2 ya, steroid deposu film. Mantık şu: bütün aksiyon film kahramanlarını koy, kesin abi bu var lan bu da var vallahi bak süperdir kesin, deyip izlerler. Öyle de oldu. Matrix sadece aksiyon sahnelerinden ibaret değil bunu anlamanız lazım önce. İnanılmaz bir mesaj veriyor film ve Ajan Smith'in ettiği laflar gerçekten etkileyici. Kapılı koridorlar, Matrix evreni, karakterler, Sentineller, hele ki o Machine City... Film devrim niteliğindeydi. Ben hayatım boyu beni etkisinde bırakan 2 füçleme izledim. Birincisi Matrix üçlemesi ikincisi Kara Şovalye üçlemesi. Cristopher Nolan ve Christian Bale hakikaten çok iyi iş yapmış.

Son zamanların gişe rekoru kıran filmler arasında yer alıyor Cehennem Melekleri 2. Bütün işte meşur oyuncuların filimlerde oynamasıdır zaten. Matrix benim çok ilgimi çeken bir filmdir. Fakat 99 da kaldı o... :D

Ben gittim valla sinemaya gayet paramı ödeyip biletimi aldım izledim çok da hoşuma gitti.

Cehennem Melekleri 2 filminde mısırını alıp çok rahat izleyebilirsin.Ama Matrix'i izlerken o mısırı yemek için zaman kalmaz fark burada.

- - - Güncellendi - - -

Inception ve Memento'ya katılıyorum ancak Yüzüklerin Efendisi bildiğiniz üzere J.R.R. Tolkien başyapıtıdır.Peter Jackson'ın değil.Özgün olmak önemli.Sıradışı olması ve fantastikliği bence cümlelerle daha güzeldi.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı