Matrix gibi bir filmi tekrar izleyebilecek miyiz?

Ben 99'da Nintendo 64 oynuyordum. :D

Nedense ilgimi çeken "Aaaa şu filme gidelim." dediğim bir tane film olmadı. Ya arkadaş ortamında öyle biri olmadığından ya da film izlemeyen biriyim. Fakat Matrix başkadır. Kelebek Etkisi, Matrix, Transformers, HP, Testere serileri şu an aklıma gelen izlediğim filmler. Zaten en fazla 100 tane bakmışımdır. :)

Ben 99'da Nintendo 64 oynuyordum. :D

Nedense ilgimi çeken "Aaaa şu filme gidelim." dediğim bir tane film olmadı. Ya arkadaş ortamında öyle biri olmadığından ya da film izlemeyen biriyim. Fakat Matrix başkadır. Kelebek Etkisi, Matrix, Transformers, HP, Testere serileri şu an aklıma gelen izlediğim filmler. Zaten en fazla 100 tane bakmışımdır. :)

Ben de o sıralar 14 yaşındaydım. MMX işlemcimle World Cup 98'i kasmadan oynuyordum :). 26 yaşında olduğum halde filmi her izleyişimde farklı bir şeyler anlayıp, hayrete düşüyorum. Matrix başkadır. Star Wars, Godfather, Fight Club, Memento, The Usual Suspects, 21 Grams, Amores Perros bu filmler de başkadır.

Body Harvest'in yerini tutmaz yaff :D Hey gidi günler. CM64'ten geriye sadece konsol ve tuş takımı kaldı fakat nerede bilgim yok :) Neyse dağılmasın konu.

Matrix filmini en özel yapan şey, çekim tekniğidir. STEADY-CAM uygulamasının farklı bir versiyonu ile daha önce hareketli sahnelerde kişiler dönerken, matrix filminde kamera, sahnenin etrafında dönmektedir. Bu çekim tekniğine, bir de hiç işlenmemiş farklı ve sağlam bir senaryo (konu) işlenince, ortaya gerçekten güzel bir yapıt gelmiştir.
Ben yine de 2000 yılı yapımı olan CAT and DOGS (kediler ve köpekler) filmini daha kalite bulmaktayım. Sıradan bir film olmasına karşın bence oldukça başarılı bir yapım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Matrix filmini en özel yapan şey, çekim tekniğidir. STEADY-CAM uygulamasının farklı bir versiyonu ile daha önce hareketli sahnelerde kişiler dönerken, matrix filminde kamera, sahnenin etrafında dönmektedir. Bu çekim tekniğine, bir de hiç işlenmemiş farklı ve sağlam bir senaryo (konu) işlenince, ortaya gerçekten güzel bir yapıt gelmiştir.
Ben yine de 2000 yılı yapımı olan CAT and DOGS (kediler ve köpekler) filmini daha kalite bulmaktayım. Sıradan bir film olmasına karşın bence oldukça başarılı bir yapım.

Film 2001 yılında çıkmıştı sanırım abi (CAT and DOGS). Lawrence Guterman'ın sayılı yapımlarının özünü oluşturuyordu. Bullet Time'ı unutmamak lazım tabiki Max Payne abimize ayıp olmasın da :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı