mavericks 10.9.2 veya 10.9.3 güncelleme sorunu, acer 5935G

nexus

Kilopat
Yer
Sofia
Merhabalar arkadaşlar ve değerli teknopat çalışanları,

Acer 5935G modeli laptop sahibiyim. Mac OSX Mavericks 10.9 kurulumu yaptım ve 10.9.1'e yükselttim. Ancak ardından 10.9.2 ve 10.9.3 denemelerimde, güncellemeden sonra siyah ekranda takılı kalıyorum. sanırım sebebi bu yeni güncellemelerde bazı sürücüleri kaldırmış olmaları. Bazı yabancı sitelerde denk geldim, 10.9.1'den üst sürüme güncelleme yapmadan önce timemachine ile yedek alıp, sonra güncelleme yapıp, ve sonra bazı klasörleri restore yaparak kurtaranlar var. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Aşağıda sizlerle tüm teknik detayları paylaşıyorum.

saygılarımla,

kurulum için yaptıklarım;
- usb'yi UniBeast 3.0.1 ile hazırladım. Ve genelde kurulumdan sonra multibeast'i kullanmıştım. Herhangibir sorun çıkarmamıştı.

- usb'den boot ederken GraphicsEnabler=Yes eklemesi yaptım. ve açıldı.

laptop özellikleri
Acer 5935G modeli;
- Nvidia GeForce GT 240M 1GB (1366 x 768)
- Intel Core2Duo 2.20
- 8 GB 800 MHz DDR3 Samsung RAM (2 x 4GB)
- 128GB samsung ssd 840 pro series
- Ses kartını VoodooHDA.kext kullanarak vendor ve device id leri ekleyerek çalıştırdım.
- batarya içinse VoodooBattery.kext kullanarak direk aktif etmeyi başardım.
- network ve wireless kartlarımı otomatik tanıdı. biraz şanslıyım sanırım bu konuda.

GraphicEnabler=Yes PCIRootUID=1 Mode=1366x768x32 Dene istersen Bende işe Yaramadı. Şuana kadar ancak bunu bulabildim. Yardım önerisinde bulunanda yok.

Aynı hatayı 10.9.1 de almayı başardım:neo:. Ne işe yaradı dersen; PCIRootUDI=1 chameleon a eklediğimde birebir aynı sorunu yaşadım. Bende sorunun PCIRootUID ile alakalı olduğunu düşünmeye başladım. bununla ilgili kaynak arıyorum. native ekran çözünürlüğü ile ilgili olduğunu konusunda bazı yorumlar var. Umarım çözüm bulurum.

Merhabalar arkadaşlar ve değerli teknopat çalışanları,

Acer 5935G modeli laptop sahibiyim. Mac OSX Mavericks 10.9 kurulumu yaptım ve 10.9.1'e yükselttim. Ancak ardından 10.9.2 ve 10.9.3 denemelerimde, güncellemeden sonra siyah ekranda takılı kalıyorum. sanırım sebebi bu yeni güncellemelerde bazı sürücüleri kaldırmış olmaları. Bazı yabancı sitelerde denk geldim, 10.9.1'den üst sürüme güncelleme yapmadan önce timemachine ile yedek alıp, sonra güncelleme yapıp, ve sonra bazı klasörleri restore yaparak kurtaranlar var. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Aşağıda sizlerle tüm teknik detayları paylaşıyorum.

saygılarımla,

kurulum için yaptıklarım;
- usb'yi UniBeast 3.0.1 ile hazırladım. Ve genelde kurulumdan sonra multibeast'i kullanmıştım. Herhangibir sorun çıkarmamıştı.

- usb'den boot ederken GraphicsEnabler=Yes eklemesi yaptım. ve açıldı.

laptop özellikleri
Acer 5935G modeli;
- Nvidia GeForce GT 240M 1GB (1366 x 768)
- Intel Core2Duo 2.20
- 8 GB 800 MHz DDR3 Samsung RAM (2 x 4GB)
- 128GB samsung ssd 840 pro series
- Ses kartını VoodooHDA.kext kullanarak vendor ve device id leri ekleyerek çalıştırdım.
- batarya içinse VoodooBattery.kext kullanarak direk aktif etmeyi başardım.
- network ve wireless kartlarımı otomatik tanıdı. biraz şanslıyım sanırım bu konuda.

Dostum ElliottForceLegacyRTC.kext kurdun mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı