Mavericks Intel HD4000 4MB Sorunu

Elbette dediğiniz şekilde yapıyorum zaten. Inject intel seçili ID kısmınıda girmeme rağmen 4MB görüyor çok enteresan.

Recep hocam şöylede bir düzeltme yapayım. Şimdi plist dosyamı kontrol ettim bir sıkıntı gözükmüyor yalnız sistemi boot edince fake id girmezsem bluetooth hatası vermekte. Ayrıca diğer Ati ekran kartımın sürücüleri de sistemde değil sadece intel var.

Sonunda:neo:

254vrew.png

o5dlxg.png

Ekran parlaklığı normalde full açıktı. Akşamları kör edecek derecede. Şimdi parlaklık normal oldu fakat eskiye nazaran çok iyi olmasına rağmen takılmalar biraz devam ediyor. Acaba nedeni nedir? Farklı kext falan mı denemek lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Grapichics garip ama ilginç çözüm buldum. 10.9 ile temiz kurulum ve kextleri yükledikten update sağlıyorum. Ardından 1024 mb 4600 graphics atınıyor.

Konu açmaya çalıştım ama hata verdi buraya yazim Hp envy DV6 7200 et laptopuma maverick yükledim sorunsuz boot ediyorum ama intel HD 4000 ekran kartım 4 mb görüyor ne yapmam gerekiyor ?

Evet sonunda halletmeyi başardım 4-5 gün önce. Açıkcası dizüstü bilgisayarımda intel ve ati 7000 serisi kart bulunmakta atiyi ne yaptıysam çalıştıramadım fakat intel hd 4000 için girmeniz gereken kod 0x01660003.Benim şöyle bir sorunum vardı. Intel hd 4000 1024 MB gösteriyordu fakat minor kırpmalar yapıyordu. App store'dan güncelleme geldi onu yaptım sadece ondan sonra çalıştı. Masaüstüne geldiğimde üst bar şeffaf ve hiç kırpma yok sadece internetten video açıp full ekran yaptığım zaman fps düşüyor biraz:). İsterseniz bu dediğim şekilde deneyiniz.

Recep hocam size de teşekkür ederim şimdilik 2 ufak sorunum var bunlar için ne yapabiliriz?Birincisi ses kext olarak universal kullanıyorum çalışıyor fakat biraz az ses gelmekte yükseltebilir miyiz bunu? İkincisi ve en önemlisi app store ve imessage aktifleşmiyor buradaki tüm yazılanları hex koduda dahil olmak üzere yaptım.

App store a sadece ayarlardan girip güncelleme yapabildim bir şey indirmek istediğimde bağlantı kuramıyor ethernet tanımadığından dolayı buna nasıl farklı bir çözüm bulabiliriz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı