Mavericks Kurdum ama USB Klavye Fare Çalışmıyor

forza5454

Hectopat
Merhaba

Başlıkta da yazdığı gibi Mavericks kurulumunu yaptım fakat USB klavye ve farem çalışmıyor. Daha doğrusu hiç bir USB klavye ve fare çalışmıyor. Kurulum ekranında da çalışmıyordu fakat eski PS2 klavyemi kullanarak 'Tab' tuşu ile uğraşa uğraşa bir şekilde kurmayı ve Mac masaüstüne erişmeyi başardım, nasıl yaptım hala düşünüyorum :D

Neyse sonuç olarak diskin diğer bölümüne de Windows kurdum. Transmac ile Mac kurulu diskin bölümünü görebiliyoruz ya, acaba diyorum oradan USB Kextlerini fixleyebilir miyiz? Yeni PS2 fare almadan nasıl hallebiliriz ?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerini belirtin lütfen.

• İntel Core i5-650
  • Pegatron IP-MIP v2
  • 6GB DDR3 1333
  • 1GB nVidia GTX460

Sistemim budur. Daha öncede Mac denemeleri yaptım ama ilk defa masaüstünü gördüm. Şifreyi girdim ve öylecede kaldı zaten. Bu arada bugün gidip bi PS2 fare aldım taktım ve o da çalışmadı maalesef :( Yalnızca PS2 alavyem çalışıyor onunla da hiç bir şey yapılmıyor :( 'USBBusFix=Yes' ve 'USBLegacyOff=Yes' denedim olmuyor. BIOS'tan AHCI ayarladım orada sorun yok fakat USB Legacy ayarı yok. Sanırım 1156 işlemciler için flash hazırlanırken Unibeast'ten bir ayar fazla seçiliyor. Tabii ben .raw olarak indirip flasha attığım için onu ayarlamadık. Sanal makine kurmaya çalışıyorum o da olmuyor. Kafayı yiyeceğim :( 1156 için 'IOUSBFamily.kext' bulamadım. Bulduklarım ya Verbose ekranında "Not Compatible" hatası verdi takıldı ya da çalışmadı. Anlamıyorum Mac OS X masaüstündeyken takıyorum USB belleği mis gibi okuyor, iş klavye fareye gelince tık yok ışıkları bile yanmıyor.

Bu rehberi kılavuz alarak Mavericks USB'si hazırlayabilirsin. Tek yapman gereken güncel sürümleri kullanmak:

Unibeast ile Hackintosh Rehberi: Mac OS X Mountain Lion Kurulumu | Technopat

Hocam ben sana diyorum ki sanal makineyi kuramıyorum çalıştıramıyorum, sen bana sanal makinada Unibeast üzerinde USB hazırlama linki atıyorsun :D Ama yinede birilerinin bana cevap yazdığını görmek benimle ilgilendiğinin farkında olmak beni sevindirdi.

Neyse, soruna dönersek ben bütün problemleri kendi başıma çözdüm. Gerekli link ve kaynakları kurulumdan sonra kaybettiğim için şimdi onları aramaya üşeniyorum açıkcası. Fakat bu sorunu yaşayan insanlar varsa bana ulaşsın seve seve yardımcı olurum. ML2 sorunsuz kurulumunu lanet Casper PC üzerine yapmayı başaran ilk Türk sayılabilirim :D Ethernetin'den sesine, ekran kartından USB'lere her şey sorunsuz şuan. Konu kapanabilir.

urpsw.png

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı