Mavericks Nvidia GTS 250 HDMI ile görüntü alamıyorum

faithcure

Hectopat
Katılım
26 Ekim 2014
Mesajlar
7
Merhaba sayın Technopat;

Geçen gün sizinde yardımınız ile bilgisayarıma sorunsuz olarak mavericks kurdum ve daha sonra güncelledim. Gerekli ayarları yaptım. Şuan bir kaç sorun dışında bilgisayar gayet güzel çalışıyor... Nette çokça araştırmama rağmen bir sonuca varamadım. Öncelikle sistem özelliklerini yazıyorum;


Model Identifier:iMac10,1
Processor Name:Quad-Core Intel Xeon (Core 2 Quad olmasına ramen Xeon Görüyor)
Processor Speed:2,84 GHz
Number of Processors:1
Total Number of Cores:4
L2 Cache:12 MB
Memory:4 GB
Display: Nvidia GeForse GTS 250
MainBoard: Asus p5qse2

Sorunlar;
1. Windows işletim sisteminde iken LG Smart TV HDMI kablosu ile Ekran kartına bağlı idi yani 2. monitör olarak kullanıyordum. Fakat PC'ye Mac yükledikten sonra HDMI TV'yi görmez oldu. Ne zaman HDMI kablosunu taksam Normal Monitörümde kapanıyor ve PC'ye reset atmadan görüntü geri gelmiyor. Ekranlarda sinyal yok yazısı görünüyor. HDMI Kablosu ile TV'yi ekran kartına (Nvidia GTS 250 ) bağlıyorum.

2. Clover Configirator ile video da izlediğim bütün ayarları tam olarak yaptım fakat Boot ederken hala Flash Bellek takılı olması gerekiyor.

3.iMassages'a bağlanamıyorum sorun çıkarıyor. Şu an bağlanazsın diye uyarı veriyor. Apple ID'mi girmeme rağmen!

4.Bilgisayar'da sesi (Volume) kısmama ramen ses kısılmıyor. Fakat sesi kapattığımda ses normal olarak Mute olabiliyor yani kapanıyor. (Ses kartım Onboard) Sesi açıp kapamada problem yok sadece ses seviyesi artıp azalmıyor hep aynı kalıyor.

Acil yardımlarınızı talep ediyorum. En azından HDMI sorunu çözersek süper olacak şimdilik. Aksi halde tekrar Windows'a geçiş yapmak durumundayım.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yukarı