Mavericks Rastgele Donma Sorunu

sercey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Birkaç gün önce iOS uygulamaları geliştirebilmek amacıyla Windows 7'nin yanına MacOs kurulumu yaptım. Öncelikle Yosemite kurdum ancak ekran kartı driver uyumsuzlukları nedeniyle Mavericks'le (Niresh) değiştirdim. Bazı driverları tanımadı (wireless, ses, batarya) ancak batarya haricindekileri bulup yükledim.
Geçen yıl da bu şekilde dual boot kullanıyordum ancak bu rastgele donma problemleri yüzünden silmiştim. O anda ne yapıyor olduğum farketmeksizin günde birkaç defa sistem donup kalıyor. Ancak power tuşuna basılı tutarak kapatabiliyorum. Bu sefer de yine aynı problem söz konusu. App Store'daki 10.9.5 güncellemesini de bir umut işe yarayabilir diye yükledim ama nafile.

Sistem loglarından da açıkçası birşey çıkaramadım. Her kilitlendiğinde son mesaj farklı oluyor.

Fikir vermesi açısından donanımı da belirteyim;
  • Lenovo G570
  • Intel i5 2410M işlemci
  • 2x4 Gb 1600 Kingston bellek
  • 120 gb Kingston SSD
  • Intel HD 3000 / Radeon 6370M ekran kartı
  • Atheros Ar8152 Ethernet
  • Atheros AR9285 Wifi
  • Conexant Smart Audio

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de halen ekran kartı ile ilgili problemler var. Bazı yüzeylerde garip titreşimler oluşuyor ama belli belirsiz olduğu için şimdilik çok sorun teşkil etmiyor. Yosemite kurduğumda kendi ekran kartı sürücüsü Mavericks'e göre daha problemliydi. Farklı kext'ler denedim ancak orjinal sürücüden daha berbat oldu.
Mavericks üzerindeki sürücünün de ufak tefek ince ayarlarla stabil hale gelebileceğini düşünüyorum(frameBuffer vb.) Yine de şu an birincil problemim aniden donması.

Bende de halen ekran kartı ile ilgili problemler var. Bazı yüzeylerde garip titreşimler oluşuyor ama belli belirsiz olduğu için şimdilik çok sorun teşkil etmiyor. Yosemite kurduğumda kendi ekran kartı sürücüsü Mavericks'e göre daha problemliydi. Farklı kext'ler denedim ancak orjinal sürücüden daha berbat oldu.
Mavericks üzerindeki sürücünün de ufak tefek ince ayarlarla stabil hale gelebileceğini düşünüyorum(frameBuffer vb.) Yine de şu an birincil problemim aniden donması.

Maverickde daha çok donuyordu. Yosemitede daha azdı ama şimdide appstore hatası çıktı yapamadım. Windowsa geri döndüm mecburen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı