Mavericks Sürücü Kurulumu

thsn07

Hectopat
Elimde:
  • İntel işlemci,
  • Realtek HD ses kartı,
  • Realtek FE Family Controller ethernet kartı
  • ve Ati Radeon HD 6790 ekran kartı var.

Mavericks kurdum fakat hiç bir driverı yükleyemedim. Yardım ederseniz sevinirim.

Bu arada Mac 10.9.2 versiyon. Hatayı da daha güzel açıklayayım. Mac açılıyor Mac hakkında dediğim de ekran kartı versiyonu çıkıyor fakat 3 mb yazıyor. Cloverdan id'sini girdim. Multibeastten Realtek 81XX driverını yüklüyorum internet için fakat Ethernet kablosunu bağlasam bile bir ikon çıkmıyor, internete bağlanmıyor. Ses'te HDAudio fakat sadece HDAEnabler yüklediğim de MultiBeastten seste çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon ekran kartı için Kext düzenlemesi yapmanız gerekebilir. Bir kullanıcı şöyle çözmüş mesela:

1)Terminal'i açın ve şu komutu girin:
Kod:
sudo chflags -R nohidden /System/Library/Extensions/AMD6000Controller.kext
2) AMD6000Controller.kext dosyasını masaüstüne kopyalayın.
3) Dosyaya sağ tıklayıp «Show Package Contents» deyin ve «Info.plist» dosyasını açın.
4) IOKitPersonalities/Controller/IOPCIMatch kısmına «0x673e1002» değerini ekleyin.
5) Kext Utility ile bu Kext'yi yükleyin. Repair Permissions > Rebuild Cache yapın.

Bu arada sorunuzda donanımınız hakkında hiçbir bilgi yok. Kusura bakmayın ama sallama bir konu olmuş. İşlemci Intel... Milyon tane Intel işlemci var, hangisi ? Zaten AMD rehberi yapmadık ki...

Realtek HD ses kartı. Herkes zaten Realtek kullanıyor ama yonga nedir ? ALC892 mi, ne ? Anakart nedir ? Detaylı bilgi gerek.

Pekii herhangi bir kext silmeme gerek var mı? Çünkü Lnx2mac sürücüsünü kurduğumda ethernet devreye girmiyordu kablo bağlı olmasına rağmen. Ayrıca kurduktan sonra başka bir işleme gerek var mı? Ağ kurmak gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı