Mavi Ekran Analizi bölümünün başına sabitlenen rehber neden kaldırıldı?

Bir arkadaşı yukarıda sabitli rehbere yönlendirecektim ama sabitlenen rehberin kaldırıldığını gördüm. Neden kaldırıldı? İşe yarıyordu açıkçası ama bir sebebi illaki vardır.

Aslını söylemek gerekirse uygunsuz bir üslupla kullanılacaksa hiç gelmesin o şey. "Yukarıdaki turuncu şeye tıklayın" vb. emir içerikli cümleler pek hoş durmuyordu.

Aslını söylemek gerekirse uygunsuz bir üslupla kullanılacaksa hiç gelmesin o şey. "Yukarıdaki turuncu şeye tıklayın" vb. emir içerikli cümleler pek hoş durmuyordu.
Bunun neresi uygunsuz üslup ki:D
Emir içerikli değil, yönlendirme için yazılan bir metin. İnsanlar da buna göre muamele gösteriyor. Kimse emir cümlesi diye yargılamaz onu.

Ben de bunu anlamıyorum, neden üstü kapalı ifadeler kullanıyorsunuz anlayabilmiş değilim. Konu sahibi belki karanlık tema kullanıyor veya anlamamış olabilir, direkt rehberi atıp Minidump dosyasını paylaşın yazılmalı. Üste eklemişler artık kopyalaması da daha kolay...

Size bir şey demiyorum yanlış anlaşılmasın. Zaten gördüğüm kadarıyla siz böyle yapmıyorsunuz.

Bunun neresi uygunsuz üslup ki:D
Emir içerikli değil, yönlendirme için yazılan bir metin. İnsanlar da buna göre muamele gösteriyor. Kimse emir cümlesi diye yargılamaz onu.

Bu zaten emir içerikli değil. Asıl emir içerikli cümleleri görmemişsiniz siz. Lütfen bana bu düşünceyi savunmayın. Burada 8 aya yakındır dump okuyorum ve hiç bu kadar kırıcı söylemlerde bulunmadım. Yeri geldi tek seferde onlarca dump okudum. Yeri geldi saatlerce TeamViewer üzerinden bağlanıp sorun çözdüm. Ama hiç böyle kırıcı söylemlerde bulunmadım.

Lütfen bu özellik geldiğinden beri olan tüm BSoD konularını inceleyin ve sonrasında bana hak verip vermediğinizi konuşalım. :)

Ben de rehber hazırlayıp paylaştım ve insanları yönlendirdim. Olan şu, insanlar kolay olanı yapıp zor olanı ama sorunu çözeni bırakıyorlar. Her türlü yapılacak ama boşuna zaman kaybediyor her iki taraf da. O yüzden olabilir bence.
Ha çok kırıcı diyorsanız iyi değil ama biraz zorlamak iyi.

Sabit olan rehbere yönlendirene kadar ilgili bağlantıyı mesajda paylaşmak bence daha pratik ve doğru. O sabit rehber; kullanıcının yardım için konu açarken aynı zamanda dump dosyasını da oluşturması için var. Sizin tembellik etmeniz için değil.

Senelerdir -kurala rağmen- milleti imzasına yönlendirenler yetmemiş gibi sabit rehbere yönlendirenler de türedi, gariptir. Bağlantıyı paylaşmak çok zor olmamalı. Bunu bile yanlış kullanmayı nasıl başarıyorsunuz artık aklım almıyor.

Klasör oluşturmanın herhangi bir web tarayıcısında olduğunu varsayıyorum ve düşünüyorum. Tarayıcı üzerinde oluştur bir klasör, sana gerekli olan bağlantıları ekle. Tek yapman gereken sürüklemek yahut bağlantıyı kopyalayıp yapıştırmak. Bu da Google Chrome üzerinden örnek:

Screenshot 2021-04-14 234128.png

Tekrar toparlamak gerekirse o sabit rehber kullanıcı tarafından konu oluşturulurken aynı zamanda istenen dosyanın, raporun da konuda paylaşılması amaçlı getirildi. ''Yukarıda kocaman rehber var, oradan dosyaları paylaş.'' gibi gereksiz bir mesaj yerine direkt olarak bağlantıyı paylaşın. Zor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı