Mavi ekran hataları ve sürekli düzelmeyen donma

Escalade05

Hectopat
Yer
Cadillac Car Dealer
Daha fazla  
Öncelikle saygılar, yaklaşık 4 yıldır kullandığım laptop son 2 aydır sürekli donma ve kasma yapmaya basladı disk kullanımı PC boşta bile olsa sürekli %100 kullanımda internetten en az 500 video izlemisimdir yapamadığım kalmadı ara ara 1 hafta hiç sıkıntı çıkmıyor ama sonra tekrardan %100 disk kullanımı alıyorum ve son zamanlarda PC mavi turuncu ekran vermeye basladı artık 20 dk bile oyun oynayamıyorum critical process died ve kernal data inpage error internettede yine onlarla ilgili video izledim ama duzelmedi tek yapmadıgım format atmak kaldı ama PC de 300 GB'lik onemli dosyalar oldugundan yapamıyorum sizce bu hataları format atmadan duzeltmek mümkün müdür?
PC özellikleri:
Casper C710.
i7 7500u.
MX940.
1 TB HDD.
12 GB RAM

Minidump dosyalarını açamıyorum cunkü bos sadece bana genel cozumlerini ve sebeblerini yazsaniz mutesekkir olurum ilgisi olanlara teşekkürler.

Aynen 0 KB gözüküyor.

Siz açmayacaksınız biz açacağız. O dosyaları paylaşınız.

Boş derken 0KB mı?

Bu hatalar disk kaynaklı olabiliyor. HDD sentinel programından diskinizin sağlık durumunu paylaşınız.

Şimdi HDD Sentinel indirmeyi deneyecektim ama az PC açılırken "Windows duzgun yuklenmemis" diye hata verdi hayatımda ilk defa böyle garip bir hata aldım. Sanırım yaklaşık 30 tane mavi ekrandan sonra boyle hata vermesi sasirtmadı.

Arkadaşlar az once butun Boot menunun silindigini gordum. Artik bilgiayarda sadece BIOS çalışıyor ben artik şansımı SSD alarak deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı