Mavi ekran hataları yüzünden laptop anakartı değişimi yapılıyor

Kukuletam

Centipat
Merhaba.
Aldığım ilk günden beri mavi ekran hataları veren laptop iki kere servise gitti ve ikisindende sorun yok diyerek geri gönderilmişti üçüncü defa yolladığımda bu sefer anakart değişimi yapılacağı söylendi. Bilgisayar fişe takılı olduğunda da takılı olmadığında da hatta hiçbir şey yapılmadan çalışırken de mavi ekran hatası verip kapanıyordu bazen dört beş saatte bir bazen yarım saat ara ile kapandığı oldu.

İlk aldığımda Windows kurulumu sırasında "the Computer restarted unexpectedly or encountered an unexpected error" hatası verip ardından hemen mavi ekran hatası almıştım kurulumdan sonra da hatalar devam etti "INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE" "0CX000021a" "KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR (win32kfull.sys)" gibi hatalar almıştım en az yarısının hata kodlarını alamadım çünkü çok hızlı kapanıyor ve hata ekranı %100 olmadan kapanıyor bu yüzden dump dosyası da oluşmuyordu. Format attım laptop OEM Windows 11 ile gelmişti hatta Windows 10 kurdum yine mavi ekran hataları devam ediyordu BIOS güncel driverlar kendi sitesinden kurdum değişen hiçbir şey olmadı teknik servisten sorun yok diyerek geri gönderildiği hali ile hiçbir kurulum yapmadan kullanırken dahi hata veriyordu donanımsal olduğu belli fakat anakart değil de SSD'nin sorunlu olduğunu düşünüyorum sizce problemin kaynağı anakart olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı