Mavi ekran hataları

karo1001

Decapat
İyi günler arkadaşlar, 5-6 ay sıfır kullandığım sistemde sürekli mavi ekran hataları alıyorum. Temel gözlemlerim şunlar, bilgisayar ilk açılışta masaüstü ekranı çok geç geliyor M.2 takılı olmasına rağmen. Boştayken ara sıra mavi ekrana düşüyor oyun oynarken hiçbir sıkıntı yok ama Chrome vb gibi girdigimde uzun süre kullanımda mavi ekran alıyorum. Sebebini anlayamadım, Memtest ve FurMark testleri yaptım sorun çıkmadı hiç. PSU'dan şüpheleniyorum, acaba doğru mudur?

Dediğiniz testi yaptım ancak bir sorun bulmadı 59dk 40 saniye testte kaldı. Ayrıca kullandığım driver whql sürümü zaten auto installer ile yükledim
kusura bakmayın benim hatam .
RAM'lerle ilgili bir sorun yok gibi.

BIOS sürümünü güncelle. Anakartın bu değil mi?

Windows 10 sürümünü güncelle.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Yonga seti sürücünü güncelle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım. Ekran kartın nedir?

M.2 yüzüne mavi ekran almışsın.

M.2 diskine HD Tune ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş. HD Sentinel yazılımı ile sağlık derecesini paylaş ve S.M.A.R.T verilerini paylaş.

Eki Görüntüle 874756
Bakın NVME diyor. Yani M.2 ile ilgili. Buradan anlayabiliriz.

Dediğim şeyleri adım adım yapın.
ntkrnlmp.exe hocam şu ne hatası?

Adsız.png
Buyrun test sonuçları.

İyi günler hocam 6 gün oldu ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım ancak şöyle birşey sormak istiyorum böyle minik bir mesele yüzünden kaç ayım gitti bunun bios ayarında olması gerekmiyor mu yani sıfırdan format atıyorsunuz ama mavi ekran alıyorsunuz garip bir durum. Ayrıca biostaki fast boot disabled.

Windows 10'un hızlı başlatması bazen sorun yaratıyor. Genelde sistem ilk açılırken yaratıyor bu sorunu genelde. O yüzden direkt hızlı başlatma kapattım. Sorunun çözüme kavuşmuş gibi bir şey. :D

Yani ilk kez öğrenince bana da garip gelmişti. :)

Hocam iyi günler bu seferde sürekli reset atmaya başladı tekrardan format format atarken bütün mavi ekranlardan verdi minidump elimde yok şuan yardımcı olurmusunuz.
bide sürekli başarısız ağ hatası veriyor.
Genel sorunların şöyle gözlemlediğim telefondan bilgisayara veri atarken aygıt bağlantısı kesildi diyor. Ancak başka bilgisayarda sorun yok bide işlem yaparken bi takılıyor gibi oluyor belli etmeden sona devam ediyor. indirme yaparken başarısız ağ hatası diyor. Bide sitelerde çökme oluyor google da bile.
Windows 10'un hızlı başlatması bazen sorun yaratıyor. Genelde sistem ilk açılırken yaratıyor bu sorunu genelde. O yüzden direkt hızlı başlatma kapattım. Sorunun çözüme kavuşmuş gibi bir şey. :D

Yani ilk kez öğrenince bana da garip gelmişti. :)
İyi günler hocam ben format attım yine mavi ekran almaya başladım ramleri test ettim başka pcde sorunsuz ekran kartı sorunsuz anakartı garantiye gönderdim sorunsuz bios açılış vs hiçbirşeyde sorunu yok ama windowsa gelince mavi ekranlar ardı ardına geliyor çözüm bulamadım bir türlü.
Hocam iyi günler sorun işlemcideymiş işlemci arızalıymış gönderim iade aldılar şuan yeni aldım r5 3600 sıkıntı yok şuanlık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı