Mavi ekran hataları

adem1987

Hectopat
Merhaba arkadaşlar;
Sistemim
i5 6600 K İşlemci
1080 Evga ekran kartı
8*2 Corsair RAM
Z170 Asus Games Pro anakart

1,5 yıl sistemimi hiçbir sorun olmadan kullandım fakat 1,5 ay önce masaüstünde işlem yaparken birden mavi ekran hatası geldi sonra bilgisayar tekrar açıldığında hiç masaüstüne gelmeden mavi ekran hataları devam etti. Sonra tekrardan format attım Windows 10 yükledim mavi ekran hataları devam etti. Belki 5-10 kere yükledim... Sorun sistemdedir dedim Windows 7 yükledim ama sorun düzelmedi.
PC Windows'u güzel bir şekilde yüklüyor fakat tam masaüstüne geçeceği sırada mavi ekran hatası veriyor ve verdiği hatada farklı kodlarlar hata veriyor. Sorun SSD'dir diye yeni Harddisk getirttim ama sorun değişmedi.
RAM'leri ayrı ayrı farklı slotlarda denedim yine sorun düzelmedi.
Ekran kartını söktüm onboard'da denedim yine aynı sorun.
Anakartı 2 defa servise gönderdim üzerinde RAM ve işlemcisi ile birlikte, servis işlemci pininde arıza var ve değişti dedi.
Anakart geldi fakat sorun yine düzelmedi.

(Israrla adamlara kuzey köprüsüne bakın dememe rağmen bakmadılar).
İşlemciden böyle bir hata kaynaklanabilir mi ? En azından kaynaklansa Servis sizin işlemciniz hatalı der...
Şu an kafamda 2 soru işareti var sıkıntı anakartta mı? Yoksa işlemcide mi?
Cidden çok sıkıntıdayım 1,5 aydır sorunumu bir türlü düzeltemedim yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyalarını paylaşın onların içinde her hatanın kaydı var biz bunların hepsini inceleyip sorunu çözmeye yardımcı olmaya çalışıyoruz.
En çok gelen hata kodu;
Kmode exception not handled. Ara ara gelenler ise; kernel security check failure ve driver overran stack buffe.
Bu hata kodların Windows'a hiç geçmeden geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak Memtest ile RAM testi yapın Windows'u açamıyorsanız.
Merhaba arkadaşlar;
Israrla adamlara kuzey köprüsüne bakın dememe rağmen bakmadılar.
İşlemciden böyle bir hata kaynaklanabilir mi ? En azından kaynaklansa Servis sizin işlemciniz hatalı der.
m arkadaşlar...
Bakmazlar. Zaten servislerde çalışanların bir çoğunun bir şey bildiği yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı