Mavi ekran hatalarına çözüm olur mu?

aliterz

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Bilgisayarıma gün içerisinde temiz format attım. Açıldığında Windows Update ile güncellemeleri alırken ekran kartının da driverını indiriyordu sonrasında mavi ekran verdi. Bilgisayar açılmadı ve güvenli mod aygıt yöneticisinden ekran kartını silerek açtım, DDU ile temizleyerek ekran kartımı kurdum. Şu an da mavi ekran hatalarıyla karşılaşmıyorum. Format sonrası gerekli ayarları yaptıktan sonra CMD ve PowerShell komutları ile disk onarma vs. gibi işlemler gerçekleştirmeli miyim? Örneğin: Sfc /scannow, DISM restorehealth gibi komutları. Format sonrası ve böyle hatalardan sonra gerek var mıdır yoksa aksine tekrar mavi ekran gibi hatalara sebebiyet verir mi? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim :)

Ne kadar temiz kurulum yaparsanız yapın SFC aracı illa bir sorun bulacaktır. Sorunu çözdüyseniz daha dert etmenize gerek yok ki DDU işlemini bilecek kadar bilgilisiniz anlaşılan. Bir daha sorun olursa minidump dosyalarınızı paylaşırsınız ama sorun devam etmezse (ki edeceğini sanmıyorum) o zaman takmayın bile.

Artı -1 Eksi
nasıl paylaşabilirim hocam

Ne kadar temiz kurulum yaparsanız yapın SFC aracı illa bir sorun bulacaktır. Sorunu çözdüyseniz daha dert etmenize gerek yok ki DDU işlemini bilecek kadar bilgilisiniz anlaşılan. Bir daha sorun olursa minidump dosyalarınızı paylaşırsınız ama sorun devam etmezse (ki edeceğini sanmıyorum) o zaman takmayın bile.
edeceğini bende zannetmiyorum hocam lakin temizlik hastası olduğum için her gün eve bilgisayara falan bakım yapıyorum mümkün zaman varsa :D cmd komutlarını daha sonra uygularım teşekkür ediyorum. Eğer mavi ekran hataları vermeye devam ederse sizinle tekrar paylaşabilirim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı