Mavi Ekran Hatası Minidump eklendi

Vedat ELEALMAK

Hectopat
Yer
Bafra, Samsun
Daha fazla  
Kolay gelsin öncelikle..
Sistem Özellikleri:
Anakart: Asus M5A99FX PRO 2.0
İşlemci: AMD FX 8320 _ 8 çekirdek _ 3.50GHz
Ekran Kartı: ASUS R9 270X TOPII DDR5 2 gb 256 bit felan..
RAM: Ripjaws 2*4 gb 2133 mhz ddr3
Power: 750w 80plus+
HardDisk 1: Samsung evo 250 GB SSD ( sistem burada kurulu )
HardDisk 2 : Seagete 2 TB HDD
vs.. istediğiniz bilgi olursa eklerim
bu bilgisayarı 2 ay kadar önce parçaları tek tek seçerek topladım.

Fakat mavi ekran hatalarından kurtulamadım.
Win7 kullanıyorum 64 bit. Yeni formatta attım. Ram'lerin tek tek yerlerini de değiştirdim. Ekran kartını da söküp taktım, yeniden kurulumunu yaptım. Fakat sorunlar halen devam ediyor.
Minidump klasörünü ekleyeceğim. Hataların içine baktığımda tamamında ntoskrnl.exe ile ilgili yazılar var.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Win8 kurabilmek için bios'u ayarlamak gerekiyormuş, elimde kitapçık olmasına rağmen yapamadım çok karışık. Win7'den ayrılamıyorum. Malum böyle bir kasa yapıpta 32 bit kurmak istemiyorum, bazı oyunlar 64 bit istiyor. 64 bit'te böyle sorunlar çıkarıyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.
Forumdaki dosya yükle kısmını kullanamadım, sanırım benim tarayıcımda sıkıntı var.
O yüzden bir indirme sitesine yüklüyorum.
İndir minidump rar
İsteyen arkadaşa da skypeden gönderebilirim.

NOT: Birde farkettiğim anormal tek şey, ne kadar format atarsam atayım Win7'yi gerçek product key'le etkinleştirdiğim halde Win7 güncelleştirmeleri yükleyemiyor. Bir yerde takılıyor kalıyor. Onun çözümü içinde demişler, güvenlik duvarını kapatın antivirüsü devredışı bırakın onları da denedim yine olmadı. Mesela şuan.
X64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 7 Güvenlik Güncelleştirmesi (KB975560)'yı yüklerken kalmış.
Sabır diyen arkadaşlarda olmuş güncelleme için :) Bütün gece açık bıraktım, gıdım ilerlememiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten ayara gerek yoktu. F8 ile aygıtı görebiliyorsan formata geçebileceğini söyledim. Eğer geçemezsen diye diğer seçenekleri yazdım.
İşletim sistemini kurmaya hiç geçmiyorsa diye yukarda dediklerimi yapabilirdin. Ancak kuruluma geçip yarıda kesilip veya kurulum ekranı gelip ilerlemiyorsa o zaman ramlerde ki sırayı değiştirmesi işe yaramış olabilir. Sırası doğru olmaz ise sadece hızları doğru göstermez veya algıda problem olabilir yada ramlerden birini grmeyebilirdi o zaman yerlerin doğru sıralanması gereklidir. Heralde yanlış takılmıştı onuda arada yapmak istemişlerdir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı