Mavi ekran hatası

CCaNNeR

Femtopat
Merhabalar arkadaşlar,
Ben yeni bir bilgisayar topladım ve Windows 10 kurulumunu yaptım (Windows10 Pro). Ama bilgisayar ara ara mavi ekran hatası vermeye başladı kimi zaman 10 dk sonra kimi zaman 3-4 saat sonra. Çoğu oyunda zaman geçirdim fakat bir sıkıntı çıkmadı. Üç farklı hata:
APC INDEX MiSMATCH
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA
IRQL NOT LESS OR EQUAL
Hatalar bunlar arkadaşlar windows update güncelleştirmelerimi yaptım. Driverlar yüklü manuel olarak yaptım.
Minidump dosyası:

Merhabalar arkadaşlar,
Ben yeni bir bilgisayar topladım ve Windows 10 kurulumunu yaptım (Windows10 Pro). Ama bilgisayar ara ara mavi ekran hatası vermeye başladı kimi zaman 10 dk sonra kimi zaman 3-4 saat sonra. Çoğu oyunda zaman geçirdim fakat bir sıkıntı çıkmadı. Üç farklı hata:
APC INDEX MiSMATCH
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA
IRQL NOT LESS OR EQUAL
Hatalar bunlar arkadaşlar windows update güncelleştirmelerimi yaptım. Driverlar yüklü manuel olarak yaptım.
Minidump dosyası:

CMD yönetici olarak çalıştırıp altta ki komutları girerek bozuk ya da olmayan sys dosya onarımını ve yüklenmesini gerçekleştirin.
Kod:
SFC /scannow.
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth.
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth.
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp en güncel sürücüyü yükler misin?

BIOS'u güncelleyin ilk iş:
Tuhaf, 4 dakika önceki mesaj şimdi yüklendi. Geri kalanını @EmirhanKod yazmış zaten.

1) BIOS güncelleyin. BIOS indirme linki aşağıda.

2) Aşağıdaki rehberi okuyup sonuçları paylaşın.

3) Ekran kartınızın sürücüsünü DDU ile kaldırın ve en güncel WHQL sürümü kurun. DDU kullanım rehberi aşağıda. Bu arada WHQL sürüm hakkında bir bilginiz yoksa ekran kartı modelini vermeniz yeterli olur.

4) Memtest86 testi uygulayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha önce BIOS güncelleştirmedim ve tam bilmiyorum ama BIOS ekranında şu fotoğrafı çektim BIOS'um eski mi?

Bu arada bilgisayar parçalarınının modeli;
Gigabyte B450M S2H
AMD Ryzen 5 3600
Asus Dual RTX2060
Crucial Ballistix 3000Mhz CL15
Crucial BX500

Dosya Ekleri

• IMG-6050.JPG
    IMG-6050.JPG
    184,9 KB · Görüntüleme: 20
Daha önce BIOS güncelleştirmedim ve tam bilmiyorum ama BIOS ekranında şu fotoğrafı çektim BIOS'um eski mi?

Bu arada bilgisayar parçalarınının modeli;
Gigabyte B450M S2H
AMD Ryzen 5 3600
ASUS Dual RTX2060
Crucial Ballistix 3000MHz CL15
Crucial BX500

Evet F51 sürümü var. Sizin sürümünüz F50 sürümü.
Ayrıca aşağıdaki linkten driverı indirdikten sonra yukarıda anlattığım gibi DDU yazılımını da indirip o rehbere göre kaldırıp tekrar kurun.

BIOS'u güncelledim F51 yaptım. Dediğiniz ekran kartı driverini kaldırayım mı zaten aynı driver yüklü? Bu arada ilk mesajda belirtildiği gibi sfc /scannow kodlarını da kullandım.

@furkan kayra

Yeni konu açınız. Konuya aldığınız minidumpları atınız.

.

Yeni konular

Geri
Yukarı