Mavi ekran hatası

jacobiyen

Femtopat
Merhabalar, geçen hafta oyun için yeni bir masaüstü bilgisayar aldım. Fakat bilgisayarı ilk açtığım andan itibaren çok fazla mavi ekran hatasıyla karşılaştım.(Maalesef çok hızlı bir şekilde restart olduğu için fotoğrafları elimde yok.) bilgisayar bana Windows 10 deneme sürümü yüklü şekilde gelmişti. Okuduğum yorumlardan birkaçında Windows 10 sürümü sahte olabilir denildiği için Microsoft'un kendi sitesinden edindiğim ve bana ait olan Windows10 Key'ini kullanarak yükleme yaptım. Maalesef yine de düzelmedi. Memtest ile de RAM'leri test ettim. 16 GB RAM üzerinde 4 saat gibi bir sürede tarama yaptı ve hiçbir hata bulamadı.
Daha sonra driverların güncel olmamasıyla alakalı olabileceğini okuduğum için bir uygulama indirerek güncel driverları yükledim. Fakat hala hataları almaktayım. Başka ne gibi bir şey yapabilirim bilmiyorum.😔 Aldığım hataların isimlerini not aldım eğer yardımcı olacaksa hepsini yazabilirim. Farklı günlere ait minidump dosyalarımı da aşağıdaki linke yüklüyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Minidump dosyaları:

Son düzenleyen: Moderatör:
  • DDU ile ekran kartı sürücünü kaldrıp bu siteden en güncel sisteminle uyumlu olan WHQL sürücüyü indirip kur.
  • Memtest86 ile RAM testi yap
  • Eksik dosya taraması ve onarımı yapın bu rehbere bakarak.
  • Tek modül RAM kullanıyorsanız diğer slota takmayı deneyin.
  • BIOS güncel tut.

Tekrar merhabalar,
Biraz şanssızım sanırım 😅
Yaptığım işlemleri sırası ile yazıyorum.
  • Eksik dosya taraması ve onarımı yaptım, ilk komutta(SFC /scannow) bozuk dosya bulup düzeltildi şeklinde bilgi vererek işlemi tamamladı. Diğer komutlarda herhangi bir bozukluk tespit etmedi.
  • Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp söylediğiniz gibi son WHQL versiyonunu indirip kurdum.
  • Memtest86 ile ram testini daha önce yapmıştım 0 hata ile sonuçlanmıştı. Bu nedenle en son adım olarak onu bıraktım fakat aşağıda yaşadığım sorunlardan dolayı tekrar yapmadım.
  • 2 modül ram kullanıyorum ama teker teker farklı slotlara takarak kullanmayı denemiştim. 2 şekilde de mavi ekran hataları vermeye devam etmişti maalesef.
Ve son olarak bios güncellemesi yaptım. Sanırım ondan sonra oldu her şey. Bios güncellemesi bittikten sonra çok fazla mavi ekran hatası aldım. 5 dakikada bir aldım diyebilirim. Hatta bilgisayar açılırken hata verip kapanmaya başladı ve açılamadı bir türlü. En sonunda da windows yüklemesini bulamadı. Biraz önce tekrar windows yükledim ama yükleme devam ederken bile mavi ekran hataları almaya devam etti. Yükleme bitti hala alıyorum hataları.
BIOS'u güncelledikten sonra olduğunu düşündüğüm için şimdi tekrar güncelledim BIOS'u, bakalım alacak mıyım tekrar 😅

Öneriniz varsa ya da yanlış yaptığım bir adım varsa yorumunuzu bekliyorum. Tekrar teşekkürler
Windowsu yükledikten sonra ekran kartını da güncelledim tekrar. Ama mavi ekran hatalarım da gelmeye başladı 😅 Minidump dosyalarını ekledim yine bu adrese :

Son düzenleme:
Bir Driver Booster mağduru daha. Hangi sürücülerinizi güncellediniz o yazılım üzerinden ses kartı ekran kartı hangisi lütfen sıralar mısınız bende ona göre en güncel ve kendi sitesinden sisteminiz ile uyumlu olanların sürücüsünü paylaşayım indirip kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı