Mavi ekran hatası

Tugrul kilic

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler dilerim kısa süre önce parça parça toplamış olduğum bilgisayarım sürekli mavi ekran hatasıyla yeniden başlatılıyor HDD hariç tüm parçalar yeni alınmış olup garantisi vardır ama hangi parçadan kaynaklı bir sorun olduğunu veya yazılımsal mı olduğunu bilmediğim için garantiye gönderemiyorum.
Sistemim.
Ryzen 5 3500X.
Gigabyte 1660 Super OC.
Kingston Hyper X 16 GB Single kit 3200 MHz CL 16.
Gigabyte B450M S2H.
Rampage RMP-600.
HDD ise eski 1 TB'lık Samsung ama modelini hatırlamıyorum.
Minidump dosyaları linkte.
Çok canımı sıkmaya başladı bu durum.

Ekran kartının yeni sürücüleri çıkmış. DDU ile sürücünü sil . Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü indir. Her zaman ekran kartı sürücünü güncel tutmaya çalış.

BattlEye, Easy Anti-Cheat kaldır. Bakın mavi ekran sorunun geçtiğini düşündüğünde tekrar yükleyebilirsin.

Gameloop uygulaması galiba güncel değil. Eğer güncelse kaldırın. Mavi ekran sorunun geçince yükleyebilirsin.

"sfc /scannow" tekrar deneyin. Her mavi ekrandan sonra denemenizi istiyorum. Yani bir zararı yok hem düzeltiyor. İyi bir şey olduğu için yapmanı istiyorum.

Ekran kartının yeni sürücüleri çıkmış. DDU ile sürücünü sil. Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü indir. Her zaman ekran kartı sürücünü güncel tutmaya çalış.

BattlEye, easy anti-cheat kaldır. Bakın mavi ekran sorunun geçtiğini düşündüğünde tekrar yükleyebilirsin.

GameLoop uygulaması galiba güncel değil. Eğer güncelse kaldırın. Mavi ekran sorunun geçince yükleyebilirsin.

"Sfc /scannow" tekrar deneyin. Her mavi ekrandan sonra denemenizi istiyorum. Yani bir zararı yok hem düzeltiyor. İyi bir şey olduğu için yapmanı istiyorum.

Ekran kartının son sürücüleri kurulu, GameLoop'u kaldırdım diğerlerini de kaldıracağım. Öneri için teşekkür ederim.
Ekran kartının yeni sürücüleri çıkmış. DDU ile sürücünü sil. Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü indir. Her zaman ekran kartı sürücünü güncel tutmaya çalış.

BattlEye, easy anti-cheat kaldır. Bakın mavi ekran sorunun geçtiğini düşündüğünde tekrar yükleyebilirsin.

GameLoop uygulaması galiba güncel değil. Eğer güncelse kaldırın. Mavi ekran sorunun geçince yükleyebilirsin.

"Sfc /scannow" tekrar deneyin. Her mavi ekrandan sonra denemenizi istiyorum. Yani bir zararı yok hem düzeltiyor. İyi bir şey olduğu için yapmanı istiyorum.

Irql not less or equel hatası aldım.
Ekran kartının son sürücüleri kurulu, GameLoop'u kaldırdım diğerlerini de kaldıracağım. Öneri için teşekkür ederim.

Irql not less or equel hatası aldım.

Sorun neden kaynaklı?
Bu gün 1 hata daha aldım.

Son düzenleme:
Geç baktığım için kusura bakmayın. Konunun yerini kaybettim. Mesaj düzenlenince bana bildirim gelmiyor. :(

Windows10 20H2 sürümüne geçin.

"DISM" rehberini uygula.
[Rehber] DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Disk ile ilgili bir şey uğraştınız mı? Uğraşmayın.

Ekran kartı sürücünü güncelle. Nasıl güncelleneceğini anlatmıştım.

"Sfc /scannow" rehberini uygulayın.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Öncelikle teşekkür ederim disk ile hiç uğraşmadım DISM rehberini uyguluyorum.

Memtest86 testi yapın. XMP kapalı şekilde yapın. Sonuçları paylaşın.

Memtest86 ile RAM Testi - YouTube

Tam olarak hala anlayamadım. Sürücü alakalı hata karşılaşmadım.

Tekrar "sfc /scannow" rehberini uygulayın. 10 kere uygulamışsınızdır artık. :D.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Uğraştırmadınız merak etmeyin. Daha uzun konularım olduğu var.

Memtest86 testi yaptım herhangi bir hata almadım.
SFC scannow komutunu uyguluyorum çoğu zaman herhangi bir hata çıkmıyor.
Yine kez çöktü.

Yeni konular

Geri
Yukarı