Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Esmeri

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Banka
Ekran donuyor ve hiçbir işlem yapılamıyor bazen kapatma seçeneği seçiliyor ama işlem yok. Reset atıldığında "Grafik sürücü yeniden yüklemeye zorla" uyarısı çıkıyor.

Donanım:
B550-E
3700X
3080 RTX
32(2x16)
RM850W

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
En son yapılan işlemden sonra karşılık gelmeyince Windows’u yeniden kurmaya karar verdim çünkü bir yerde hata vardı.

Donanım olarak bir sorun görünmüyordu testlerden başarılı bir şekilde çıktı.

Yeniden kurduktan sonra birkaç gün teste aldım aynı sorunla karşılaşacak mıyım diye.
Yavaş davranarak gerekli sürümleri yükledim, test ederek ilerledim. Oyun yükledim ve yükleme sırasında bir sorun oluşacak mı diye yükleme ekranına bırakarak test ettiğimde bir sorunla karşılaşmadım.
@24099 @Murat5038 yine de yardımlarınız için teşekkür ederim.
@Elandeer kardeşimizin çok büyük destekleri oldu bu konuda hiç bıkmadan yardımcı olmaya çalıştığınız için saygılarımı sunarım 😊
Gigabyte RGB Fusion varsa kaldır, Nvidia sürücünü DDU ile kaldırıp WHQL imzalı olanı kur ve DirectX güncelle. Kesinlikle sürücü bulucu kullanma.

Bellekler düzgün yuvalara takılmış gibi gözüküyor. Yanlış anlamadıysam DIMM_A2 ve DIMM_B2 şeklinde takılı. A2 ve B4 şeklinde de deneyebilirsin ama anakarta göre değişir bu. Kitapçığı oku, hangi şekilde Dual Channel ise öyle yap.

Ek olarak şu klasörün içini temizle. CPU-Z kullanma.

C:\Windows\Temp ve %temp% klasörlerinin içleri.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow yap.

Gigabyte RGB Fusion varsa kaldır, NVIDIA sürücünü DDU ile kaldırıp WHQL imzalı olanı kur ve DirectX güncelle. Kesinlikle sürücü bulucu kullanma.

Bellekler düzgün yuvalara takılmış gibi gözüküyor. Yanlış anlamadıysam DIMM_A2 ve DIMM_B2 şeklinde takılı. A2 ve B4 şeklinde de deneyebilirsin ama anakarta göre değişir bu. Kitapçığı oku, hangi şekilde Dual Channel ise öyle yap.

Ek olarak şu klasörün içini temizle. CPU-Z kullanma.

C:\Windows\Temp ve %temp% klasörlerinin içleri.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow yap.

CPU-Z149_X64SYS bir türlü silinmedi. Yanlızca diğerlerini dediğiniz gibi yaptım. Bu sorun teşkil eder mi?

Bir de ses dikkatimi çekti. Belki TV'nin hoparlöründendir diye düşündüm ancak laptopta böyle bir sorun yaşamamıştım. Birşeyi yönetici olarak çalıştırdığımda çıkan ses cızırtılı oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z149_X64SYS bir türlü silinmedi. Yanlızca diğerlerini dediğiniz gibi yaptım. Bu sorun teşkil eder mi?

Bir de ses dikkatimi çekti. Belki TV'nin hoparlöründendir diye düşündüm ancak laptopta böyle bir sorun yaşamamıştım. Birşeyi yönetici olarak çalıştırdığımda çıkan ses cızırtılı oluyor.
Sorun teşkil etmez, CPU-Z kuruluysa veya kullanıyorsanız kapatın ve setup ile sisteme kurduysanız denetim masasından kaldırın.

Ayrıca cızırtı da olabilir, normaldir. Mekanik hışırtı sesi çıkar çoğu hoparlörden. Dediklerimi tamamen yaptıysanız 2-3 gün durumu takip edin. Hata alırsanız yeni dosyaları bizimle paylaşırsınız tekrardan. Almazsanız da sorun çözülünce konuda bildirirseniz seviniriz.

@24099
Dün sabaha kadar açık bıraktım bilgisayarı birde oyun indirmeye çalıştım. Sabah kalktığımda mouse’yi salladım (Ekran kapatma modunda) açılır gibi oldu grimsi bir ekranda kaldı hiç bir şekilde görüntü gelmedi.

Dosya Ekleri

• 9B1D3A50-13F5-4B4A-B2C0-77193844D502.jpeg
    9B1D3A50-13F5-4B4A-B2C0-77193844D502.jpeg
    227,4 KB · Görüntüleme: 29
@24099
Biraz geç yazdım k. Bakmayım, yeniden denemek istedim dün tekrar açık bıraktım ve bir yere gidip geldim, oyun indiriyordu sorun yoktu ekran açıldı. Gece 1-2 arası yine oyun indirir şekilde bıraktım 3-4 arası baktım sorun yok, ama sabah saat 09:30'dan sonra mouse dokundum grimsi ekran geldi görüntü yok.
-Tüm her şeyi yaptım durum bu şekilde.

En son yapılan işlemden sonra karşılık gelmeyince Windows’u yeniden kurmaya karar verdim çünkü bir yerde hata vardı.

Donanım olarak bir sorun görünmüyordu testlerden başarılı bir şekilde çıktı.

Yeniden kurduktan sonra birkaç gün teste aldım aynı sorunla karşılaşacak mıyım diye.
Yavaş davranarak gerekli sürümleri yükledim, test ederek ilerledim. Oyun yükledim ve yükleme sırasında bir sorun oluşacak mı diye yükleme ekranına bırakarak test ettiğimde bir sorunla karşılaşmadım.
@24099 @Murat5038 yine de yardımlarınız için teşekkür ederim.
@Elandeer kardeşimizin çok büyük destekleri oldu bu konuda hiç bıkmadan yardımcı olmaya çalıştığınız için saygılarımı sunarım 😊

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı